Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA PAKĀPUSIES LATVIJAS AUGSTSKOLU REITINGĀ
LSPA PAKĀPUSIES LATVIJAS AUGSTSKOLU REITINGĀ Drukāt
Trešdiena, 08 maijs 2013 11:44

reitings8.maijā Latvijas Avīze publicējusi augstskolu reitingu, kurā iekļautas 34 Latvijas augstskolas. Gada laikā LSPA augstskolu reitingā pakāpusies no 19. uz dalīto 13.-16.vietu.

SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja liecina, ka LSPA sabiedrībā ir labi atpazīta augstskola, par to dzirdējuši vairāk nekā 94 procenti respondenti. Arī izglītības kvalitāti respondenti kā izcilu vai labu novērtējuši 41 procentā gadījumu.

Laikraksts norāda, ka Latvijas augstskolu reitings, ko jau sesto gadu publicē "Latvijas Avīze", saņēmis daudz kritikas, tomēr tas "vismaz daļēji parāda, kādi ir augstskolu sasniegumi dažās jomās un kāda bijusi to izaugsme vai kritums pēdējo gadu laikā".

Latvijas augstskolu reitingā pirmais trijnieks nostabilizējies – arī šogad pirmajā vietā ir Latvijas Universitāte, otrajā – Rīgas Stradiņa universitāte, bet trešajā – Rīgas Tehniskā universitāte, vēsta "Latvijas Avīze".

Šā gada reitingā lielākais kāpums ir Ventspils Augstskolai - par 10 vietām, līdz 12. pozīcijai, vēsta "Latvijas Avīze". Otru lielāko kāpumu piedzīvojis Rīgas Aeronavigācijas institūts, kas pakāpies par deviņām vietām.

Lielāko kritumu reitingā toties piedzīvojusi privātā augstskola "ISMA", kas nokritusi pat par 14 vietām, jo samazinājies gan studentu, gan absolventu, gan ārzemju studentu skaits, gan sarucis akadēmiskais personāls un publikāciju skaits. Nākamā "kritusī" ir Latvijas Jūras akadēmija, kas nokritusi par deviņām līdz 10 vietām, jo akadēmijā samazinājies studentu skaits un akadēmiskā personāla ar doktora grādu īpatsvars. Rīgas Ekonomikas augstskola nokritusi uz leju par sešām vietām.

Reitingā vairs netiek iekļauta Ekonomikas un Kultūras augstskola, kas vairākus gadus pēc kārtas pieprasījusi sevi no tā izņemt. Šogad tādu pašu prasību pauda arī Latvijas Kristīgā akadēmija, līdz ar to arī tās vietu reitingā vairs nevar redzēt, norāda "Latvijas Avīze".

Laikraksts atzīst, ka reitings, protams, nav un nevar būt vienīgais augstskolas kvalitātes mērs. Pēdējos gados daļa Latvijas augstskolu gana aktīvi cenšas pierādīt un uzlabot savu konkurētspēju, aicinot ārvalstu konsultantus, iegūstot starptautiskas kvalitātes zīmes savām studiju programmām un tamlīdzīgi.

Reitingi apskatāmi šeit: http://la.lv/images/stories/2013/05/08/reitings.pdf

LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv