Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA PUIŠI IZCĪNA 2.VIETU LATVIJAS XXIII UNIVERSIĀDES SACENSĪBĀS BASKETBOLĀ
LSPA PUIŠI IZCĪNA 2.VIETU LATVIJAS XXIII UNIVERSIĀDES SACENSĪBĀS BASKETBOLĀ Drukāt
Otrdiena, 07 maijs 2013 16:29

Universiade 2 vieta5.maijā, Olimpiskajā sporta centrā Rīgā noslēdzās Latvijas XXIII Universiādes sacensības basketbolā ''Studentu Basketbola trakums''. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vīriešu komanda finālā tikās ar  Latvijas Universitātes (LU) basketbolistiem.  Negaidīti spēcīgāku spēli finālā sniedza LU spēlētāji, kur tie bija pārāki pār LSPA basketbolistiem ar 102-63.

Cīņa par turnīra zeltu iesākās ar „aukstu dušu” LSPA studentiem – LU saspēles vadītājs rezultātu atklāja ar precīzu tālmetienu un sekojošo 4 minūšu laikā realizēja vēl 5 šādus metienus, 1.ceturtdaļu noslēdzot 39-13. Pateicoties LU komandas starta atrāvienam rezultāta starpība turpināja saglabāties 20 punktu robežās un arī līdz puslaika pārtraukumam LSPA neizdevās īpaši pietuvoties LU komandai. Kopējā aina laukumā nemainījās arī spēles otrajā puslaikā.

Šādu situāciju LSPA basketbola komandas galvenais treneris Jānis Rimbenieks skaidroja ar nākamajā dienā (6.maijā) gaidāmo LBL2 finālspēli, kas liedza  maču aizvadīt pašā optimālākajā sastāvā.

LSPA rezultatīvākais mača dalībnieks bija Māris Baranovskis ar 17 punktiem.

VĪRIEŠU  BASKETBOLA  KOMANDA – Aigars STRĀĶIS, Ainārs TOMAŠS, Arvis SAVČENKO, Atis ANDERSONS, Guntars STRĀĶIS, Ģirts MAGONE, Jānis ĀBOLS, Jānis BĀČA, Jānis DANČAUSKIS, Jānis ZEMELS, Kaspars BAUMANIS, Kristiāns KRINKELS, Mārcis PLIENS, Māris BARANOVSKIS, Mārtiņš ROZENBERGS, Mārtiņš ZEMTURIS, Matīss MIKNIS.

Treneris: doc. Jānis RIMBENIEKS

3.maijā tika dots starts Latvijas XXIII Universiādes sacensībām basketbolā ''Studentu Basketbola trakums''. 12 vīriešu un 6 sieviešu komandu konkurencē triju dienu laikā tika noskaidrotas šī gada spēcīgākās augstskolu basketbola komandas.

Kopumā tika aizvadītas 39 spēles. Svētdien jau no agra Rīgas Olimpiskajā Sporta centrā risināsies lielie fināli, ar saldo ēdienu, proti, vīriešu spēli ar 1.vietu pašā noslēgumā. Tās sākums 14:45.