IZMAIŅAS SPORTA SPECIĀLISTA SERTIFIKĀTA IEGŪŠANAS NOSACĪJUMOS Drukāt
Otrdiena, 30 aprīlis 2013 14:57

IZM Logo Šodien valdībā tika atbalstīti Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektā "Noteikumi par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistiem noteiktajām prasībām", kas paredz samazināt administratīvo slogu sporta speciālista sertifikāta iegūšanai, kā arī paredz kvalifikācijas celšanu personām, kuras vēlās strādāt sporta jomā.
 
Grozījumi noteikumu projektā paredz precizēt prasības A kategorijas sporta speciālista sertifikāta piešķiršanai, sertificējamā un resertificējamā sporta speciālista iesniegumam pievienojamo dokumentu regulējumu, sporta speciālistu reģistrā iekļaujamās informācijas saturu un iesniegšanas kārtību, kā arī noteikt reģistra publisku pieejamību. Tas nodrošinās arī sporta speciālistu uzraudzībai nepieciešamās informācijas apriti. 

Jaunais noteikumu projekts paredz arī par pienākumu augstākās izglītības iestādei, kura izsniegusi diplomu par augstāko pedagoģisko izglītību sporta studiju programmā, sniegt informāciju par izglītības iestādi absolvējušajiem sporta speciālistiem Latvijas Sporta federāciju padomei, kuras tīmekļa vietnē turpmāk būs pieejams sertificēto sporta speciālistu reģistrs.
 
Atkārtoti izvērtējot D kategorijas sporta speciālista sertifikāta (nav tiesīgs patstāvīgi vadīt sporta treniņus) iegūšanai noteiktās prasības, un ņemot vērā to, ka D kategorijas sertifikāta iegūšanai ir ļoti maz pretendentu, no jaunajā regulējuma nolemts svītrot D kategorijas sertifikāta iegūšanai noteikto tiesisko regulējumu. Tas nozīmē, ka personām, lai tās iegūtu tiesības strādāt sporta jomā, turpmāk būs jābūt vismaz C kategorija sporta speciālista sertifikātam.
 
Ar šodien, 30.aprīlī, valdībā apstiprināto noteikumu projektu var iepazīties MK mājaslapā:
http://mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40270871&mode=mk&date=2013-04-30

Elīna Pētersone,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
67047834, 67047804

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv