Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA STUDENTI UZVAR 6.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES KONKURSĀ
LSPA STUDENTI UZVAR 6.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES KONKURSĀ Drukāt
Piektdiena, 26 aprīlis 2013 11:30

Uzvaretaji Ceturtdien – 25.aprīlī, noslēdzoties 6.Baltijas sporta zinātnes konferencei "Sporta zinātne ilgtspējīgai sabiedrībai",  ar atzinības rakstiem un naudas balvām svinīgi sveikti pieci labākie jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti no Baltijas valstīm, kuri piedalījās konferences jauno zinātnieku darbu  konkursā. Starp pieciem uzvarētājiem trīs jaunie pētnieki ir no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA).

„Tā bija lieliska iespēja jaunajiem pētniekiem un studentiem prezentēt labākos izpētes darbus kompetentiem nozaru speciālistiem, lai pieteiktu sevi kā perspektīvākos topošos speciālistus sportā,” noslēdzoties konferencei atzīmēja LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants. „Īpašs paldies par atbalstu konkursa nodrošināšanā Latvijas Izglītības fondam un tā vadītājam Ilgvaram Forandam.”

Kopumā konkursa komisija vērtēja 50 jauno sporta zinātnieku un augstskolu doktorantu zinātniski pētnieciskos darbus piecās tematiskajās grupās:

  • Rekreācija dažāda vecuma cilvēkiem. Pieteikti 5 jauno pētnieku darbi. Par labāko atzina LSPA  doktorantes, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmējas Ievas Kundziņas pētījumu „Sakarības starp Beta endorfīna līmeni cilvēka organismā un pašsajūtu fiziskas rekreācijas ietekmē 45 – 55 gadus veciem cilvēkiem”.
  • Augsto sasniegumu veicināšana sportā. 9 iesniegto darbu konkurencē augstāko vērtējumu saņēma LSPA doktorante, ESF projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Anna Zuša par darbu „Labā sitiena kinemātikas parametru variācija tenisā”.
  • Psiholoģiskā sagatavotība un pedagoģija sportā.  13 darbu konkurencē labāko vērtējumu ieguva LSPA maģistrants Artūrs Piļkēvičs par pētījuma „E-plānotāja nozīme vidusskolas sporta nodarbībās”.
  • Sporta medicīna un fizioterapija, 13 darbu konkurencē labāko vērtējumu guva Lietuvas Sporta Universitātes jaunā zinātniece Rima Solianika parpētījumu „Ķermeņa pasīvās sildīšanas un atdzesēšanas ietekme uz cilvēka atmiņu”.
  • Sabiedrības veselība un fiziskās aktivitātes, 10 iesniegto darbu konkurencē augstāko vērtējumu saņēma Tartu Universitātes (Igaunija) studentes Donvinas Vaitkevičutes pētījums „Fiziskās aktivitātes saistība ar kaulu minerālvielu blīvumu pusaudžu zēniem ar pazeminātu svaru”. 

6.Baltijas sporta zinātnes konference "Sporta zinātne ilgtspējīgai sabiedrībai" Rīgā risinājās no 23. – 25.aprīlim. Tajā piedalījās 200 vadošie Eiropas sporta zinātnieki no 15 valstīm.

Konferenci  „Sporta zinātne ilgtspējīgai sabiedrībai”, rīkoja LSPA un Baltijas sporta zinātnes biedrība. To finansiāli atbalstīja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Starptautiskās Olimpiskās komitejas programma "Olimpiskā Solidaritāte", Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Izglītības fonds un Zviedrijas institūts.

 

Informāciju sagatavoja:LSPA konferences organizācijas komiteja, 29445209

LSFP

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv