Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Jaunieši vingrošanas akcijā atgādinās par veselīgiem darba apstākļiem
Jaunieši vingrošanas akcijā atgādinās par veselīgiem darba apstākļiem Drukāt
Piektdiena, 19 aprīlis 2013 09:09

logo

Mūsu akadēmijas 1.st.g. studente SINTIJA SPUNDE un 4.st.g. students NIKS OZOLS pārstāvēs LSPA un vingros LBAS Jauniešu padomes organizētajā pasākumā. Piedalīties vingrošanas akcijā tiek aicināti visi veselīga dzīves veida piekritēji!

Lai vērstu darba devēju un valdības uzmanību uz darbinieku tiesībām strādāt veselīgos darba apstākļos un saņemt taisnīgu darba samaksu, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) Jauniešu padome rīko Darba svētkiem veltītu vingrošanas akciju, kas notiks otrdien, 30.aprīlī, plkst. 13:00, Rīgā, alejā pie Ministru kabineta.

Vingrošana ir veselīga dzīvesveida pamats, ko var piekopt katrs darbinieks. Savukārt veselīgi apstākļi un taisnīga samaksa ir cienīga darba pamats, ko var nodrošināt darba devēji un valdība. Tādēļ arodbiedrību jaunieši aicina darba devējus un valdību sociālā dialoga ceļā ikvienam darbiniekam nodrošināt cienīgu darbu.

Latvijā darbinieki strādā garas un smagas darba stundas par niecīgu atalgojumu. Darbā gūtais nogurums un izdegšanas līmenis salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm ir viens no augstākajiem. Strādājošajiem nākas saskarties ar nedrošiem un kaitīgiem darba apstākļiem, darbu bez līguma vai ar prettiesiskiem noteikumiem, aplokšņu algām, zemu atalgojumu, pārmērīgu spiedienu un bailēm norādīt darba devējam par savām tiesībām uz veselīgiem darba apstākļiem un taisnīgu samaksu.

Vingrošanā piedalīsies aptuveni 50 cilvēku no vairāk nekā 10 dažādu nozaru arodbiedrībām un Latvijas Studentu apvienības. Akcija notiek sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Darba svētki ir starptautiski darba ņēmēju svētki, kas pasaulē saistās ar plašām strādājošo nevardarbīgām aktivitātēm, lai atgādinātu savu valstu valdībām par ikviena darbinieka tiesībām uz cienīgu darbu. Latvijā šie svētki pirmoreiz notika 1893.gadā. Darba svētki tiek svinēti 1.maijā, kas likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” oficiāli atzīta par svētku dienu. Darba svētki ir oficiāla brīvdiena aptuveni 80 valstīs, tostarp, Latvijā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) 20 dalīborganizācijās apvieno 100 tūkstošus strādājošo un īsteno profesionālu arodbiedrības biedru un darba ņēmēju interešu aizstāvību. 11% no nozaru arodbiedrību biedriem ir jaunieši vecumā līdz 35 gadiem. LBAS Jauniešu padome iestājas par cienīgiem darba apstākļiem jauniešiem Latvijā.

Informāciju sagatavoja:

Edgars Grigorjevs

LBAS Jauniešu padomes pārstāvis

Mob. 220 17 920

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Vairāk informācijas:

Ieva Freiborne

LBAS Jauniešu padomes koordinatore

Mob. 261 42 520

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Seko akcijas norisei:

www.arodbiedribas.lv

https://twitter.com/arodbiedribas

https://twitter.com/lbas_jauniesi

http://www.draugiem.lv/arodbiedribas/

https://www.facebook.com/arodbiedribaslv

Akcijā līdzdarbojas:

atbalsta

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv