Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Bobslejisti Olimpiskajā Soču trasē
Bobslejisti Olimpiskajā Soču trasē Drukāt
Pirmdiena, 18 februāris 2013 10:53

Melbardis Soču jaunajā olimpisko spēļu trasē sestdien pēdējais pasaules kausa izcīņas posms bobslejā divniekiem. Pirmajā braucienā startēja 33 labākās ekipāžas, Oskaram Melbārdim ar Daumantu Dreiškenu izlozē trāpījās sestais starta numurs, Oskars Ķibermanis kopā ar Raivi Zīrupu startēja 23.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis/Dreiškens dalīja otro trešo vietu ar vācu pilotu Floršucu, par 0.16 sekundēm atpaliekot no šveicieša Beāta Hefti ekipāžas. Mūsējiem jauns starta rekords un ļoti labs brauciens arī trasē. Kibermanis/Zīrups trasē devās pēc Lihtenšteinas ekipāžas kritiena, krietnas pauzes un sasniedza 20.rezultātu, kas ļāva kvalificēties otrajam braucienam.

Otrajā braucienā atkal Melbārža duets labākais startā un finišā trešais laiks, kas deva gana stabilu trešo vietu arī šajā posmā. Labs pieteikums pirms olimpiskajiem Sočiem! Pasaules kausa kopvērtējumā Oskars ieguva otro vietu aiz kanādieša Lindona Raša. Sočos uzvarēja Beāts Hefti, otrais bija Tomass Floršucs. Ķibermaņa duets 20.vietā.

Pēc finiša priecīgs vaigs bija arī izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim. "Ir jau labi, abi braucieni pa lielam izdevās, bija gan dažas nianses, bet ir labi, salīdzinoši ar treniņiem labāk, ledus tika uzlabots, palika ātrāks un uzreiz mums sāka labāk iet." Pats Oskars Melbārdis apbalvošanā pateicās visiem atbalstītājiem un arī īpaši savam pamata stūmējam Daumantam Dreiškenam par lielisko sezonu.

Zintis Ekmanis telefonintervijā sacīja, ka lielākus pārsteigumus var gaidīt četriniekos, abām mūsu komandām diezgan līdzīgi laiki treniņos un ar jauno bobu šoreiz brauks Ķibermanis.

MelbardisAr četrinieku braucieniem bobslejā svētdien Soču olimpisko spēļu trasē beigsies pasaules kausa izcīņas sezona.

Pēc izlozes Melbārdim/Dreiškenam/Vilkastem/Dambim bija jāstartē trešajiem, savukārt Ķibermanis/Lūisis/Broks/Strenga trasē devās 17., pavisam kopā 26 ekipāžas. Mūsu pārliecību vairoja iepriekšējā dienā Melbārža/Dreiškena iegūtā trešā vieta divniekos un arī cerīgi veikti treniņbraucieni četriniekos. Šoreiz ar jauno Valnera-Štampera bobu startēs Ķibermaņa komanda.

Braucienā Melbārža komandai jauns starta rekords un trešā vieta finišā. Dažas kļūdiņas bija, bet kopumā labi, 0,07 sekundes priekšā A.Zubkovs un 0,14 – T.Floršucs.

Ļoti solīds brauciens Ķibermaņa komandai – kaut tobrīd sāka spēcīgi snigt, finišā desmitais laiks, ar labām cerībām tikt arī augstāk. Pēc iepriekšējās dienas un dalītas ceturtās piektās vietas divniekos pavisam apvainojies bija Krievijas labākais pilots Aleksandrs Zubkovs, kuram atkal bija jaunas sazvērestības teorijas. Šoreiz vainīgi bijuši.... latvieši, kuru ledus meistari esot ideāli piemērojuši trasi savējiem. Pavisam pretējās domās bija daudzu citu valstu pārstāvji – tieši mūsu ledus meistari krietni uzlaboja ledus kvalitātei, tādējādi padarot braucienus sportiskākus.

Ar izcilu Latvijas pirmās četrinieku ekipāžas uzvaru Soču trasē beigusies pasaules kausa sezona bobslejā. Divu braucienu summā Mēlbārdis/Dreiškens/Vilkastre/Dambis par 0.02 sekundēm apsteidza Vāciju (Tomass Floršucs), trešajā vietā ar vienādu laiku divas Krievijas komandas – Zubkovs un Kasjanovs atpalika no Melbārža par 0.14 sekundēm. Ķibermanis/Lūsis/Broks/Strenga 12.vietā sezonas pēdējā posmā. Pēc šī panākuma Melbārdis sezonas kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu arī četriniekos, zaudējot tikai Zubkovam. Divniekos Melbārdim arī otrā vieta sezonā, vakar bija trešais rezultāts Sočos. Kombinācijā, kur tiek vērtētas abas disciplīnas mūsu 25 gadus vecais pilots savā trešajā sezonā kļuvis par uzvarētāju pasaulē!

Otrais brauciens Sočos bija ļoti saspringts. Ķibermanim bija vairāk kļūdu nekā pirmajā mēģinājumā un mūsu jaunajai komandai beigās 12.vieta, kas arī nav slikti. Melbārža kvartetam atkal trases rekords startā un labākais laiks finišā – gan braucienā, gan summā. Izcils sasniegums, pirmo reizi karjerā Melbārdis kā pilots uzvara pasaules kausa vērtējumā. Psiholoģiski ļoti svarīga uzvara nepilnu gadu pirms Soču spēlēm olimpiskajā trasē. Arī pēc finiša Oskars bija Ļoti laimīgs :"Es esmu ļoti lepns par mūsu komandu, par visiem puišiem un lepns par savu valsti. Mēs esam maza valsts, bet te priekšā tādām lielvalstīm kā Vācija un Krievija, arī visiem pārējiem, es šodien esmu ļoti lepns."

Pirmo reizi sezonā tik priecīgs bija arī izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Rezultāts ir izcils, kaut mazas kļūdas bija arī otrajā braucienā. Bet nu kopumā ļoti labi, ir gandarījums. Labi, ka šis vecais bobs arī labi slīd šajā trasē, labāk jau ir, ka abi ir labi nevis tikai viens, jauno vēl noteikti pārtaisīsim. Noteikti gan Soču spēlēs ledus būs ātrāks, par kādu sekundi braucienā, būs varbūt nedaudz citādi jābrauc, bet esam gandarīti. Galvenais, ka visa sezona salīdzinot ar iepriekšējo ir bijusi labāka, rezultāti un stabilitāte gājuši uz augšu."

Informācija no www.bobslejs.lv

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv