Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Kuldīgas Katrīnas Kauss 2013
Kuldīgas Katrīnas Kauss 2013 Drukāt
Pirmdiena, 21 janvāris 2013 15:42

IMG 92142013.gada 19.janvāris – Kuldīgas Katrīnas kausam aprit 3 gadu jubileja. Jau ierodoties Kuldīgas vieglatlētikas manēžā, sajūtas pavisam savādākas kā citās Latvijas sacensībās, jo cīnīties par godalgotajām vietām atbraukuši Latvijas spēcīgākie un arī citu valstu sportisti, kas tikai padara sacensībās intresantākas.

Sacensības iesākās ar dienas programmu un 60 metru sprinta distanci. No mūsu sportistiem sacenensības uzsāka LĪVA RUBEZE, kura ar iegūto rezultātu 8,26s ieņēma 13.vietu. Šajā disciplīnā uzvaru izcīnīja mūsu kaimiņvalstu Lietuvas sportiste Lina Grinčikaite ar rezultātu 7.47s. Līva pati par sacensībām stāsta tā:  ''Ar rezultātiem esmu apmierināta, jo tie atbilst manai pašreizējai fiziskajai formai. 60m gan gribējās labāku pašu startu, bet tā nav mana disciplīna un tam attiecīgi ir jātrenējas. Toties iepriecināja 300m, jo mērķis bija - nostartēt atbilstoši spējām, kas arī piepildījās šajā distancē. Kuldīgas manēža, salīdzinot ar Rīgas sporta manēžu, ir nepierasti silta un omulīga, atmosfēra un apstākļi ir piemēroti, lai uzrādītu labus rezultātus. Man ir mērķi un sapņi Jaunajam gadam, turpinu trenēties un cenšos tos piepildīt''

Pēc sievietēm pienāca kārta arī vīriem, kur no mūsu sportistiem dalībnieku sarakstā bija SANDIS SABAJEVS (2009.gada LSPA absolvents) un MĀRIS VIGULS. Sandis Sabajevs jau priekšskrējienā parādīja labu skrējienu (6.99s), un pārliecinoši iekļuva finālā. Mārim Vigulim pirmie starta soļi kaut kā neizdevās, bet distancē saņēmās un pietiekami labi finišēja ar rezultātu 7.28s, bet runājot ar Māri viņš izteicās, ka pats nav īpaši apmierināts. 2 stundas vēlāk Sandim pienāca arī fināls. Fināla uz starta 3 Latvijas pārstāvji, 2 Lietuvas, un 1 Itālijas sportists, kas liecināja, ka finālam jabūt intresantam. Starta šāviens - distanci pārliecinoši uzsāka Latvijas sportists Elvijs Misāns, kurš arī pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 6.79s, bet par godalgoto trijnieku cīnijās visi pārējie, un ļoti līdzīgi finišēja 2.,3.,4.vietas sportisti, tajā skaitā arī Sandis, un klausoties rezultātus 4.vieta no 2.vietas atpaliek tikai par nieka 0.02s. Sandis spēja iespraukties starp šīm iepriekš minētajām vietām, iegūstot vietu uz pjedestāla, proti 3.vietu ar rezultātu 6.96s.

Māris Viguls par sacensībām: ''Man īpaši nebija mērķa šīm sacensībām, jo nebiju trenējies pusgadu un mokos vēl ar traumām. Iegūtais rezultāts diezgan normāls, ja vērtēju to, ka neesmu trenējies - 7.28 s.  Katrīnas kauss bija super, diezgan daudz šogad bija sportisti no ārzemēm, pēc manām domām viss bija ideāli.''          Nākamie mūsu sportistu starti bija 1000 m distancē, kur uz startu devāsKristaps Vējš–ĀboliņšPauls Ārents un Aigars Feteris.1.skrējienā jāskrien bija Kristapam, kurš ar nelielu pacīnīšanos startā, ieņēma labu pozīciju tulīt aiz līdera Edgara Doņa, tā viņš turējās aiz muguras pirmos 3 apļus, tad atkrita uz trešo pozīciju, un centās tālu neatlaist līderus. Diemžēl finiša pēdējie 200 m bija nedaudz pa lēnu, lai būtu vēl iespēja pacīnīties par uzvaru skrējienā, bet sasniedza finišu 3.vietā ar jaunu personisko rekordu – 2:42,44 min. 2.skrējienāskrēja gan Pauls, gan Aigars. Pauls uzreiz uzņēmās skrējiena vadību, un to iesāka ātrā tempā. Jau pēc pirmajiem 400 metriem Pauls un Alberts Blajs bija atrāvušies no sekotāju grupas, kurā bija arī Aigars. Vēlāk Pauls turpināja turēt tādu pašu tempu un lepnā vientulībā arī pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 2:27,83 min. un laboja Katrīnas kausa Dmitrija Jurkeviča rekordu šajā distancē un varēja gatavoties 400 metru skrējienam. Pats Pauls par rezultātu lielas emocijas neizrādīja, vien noteica, ka vajadzēja labāk. Tikmēr Aigars labi turējās distances 850 metrus, bet diemžēl pašam finiša spurtam pietrūka spēka, un pēdējos 30 metros zaudēja divas vietas, un kopumā ieņemot 9.vietu šajā sacensībās ar jaunu personisko rekordu – 2:39,68 min.

Kristaps par sacensībām stāsta: ''Mans mērķis Katrīnas kausā bija noskriet pēc iespējas labāk un pārspēt savu iepriekšējo personīgo rekordu kas bija 2:47,43min., jo par šo brīdi trenējoties LSPA uzskatu, ka treniņi ir daudz palīdzējuši. Tas man arī izdevās, noskrēju pēc savām domām labi, jo personīgo rekordu laboju par 5 sekundēm (2:42,44min.). Katrīnas kausa organizācija bija ļoti augstā līmenī, un man patika tur atrasties un izjust to uztraukuma gaisotni, jo uztraukums radās diez gan pēkšņi, varbūt tas tā iemesla dēļ, ka tikai šogad no orientēšanās vairāk lieku uzsvaru vieglatlētikai, un vēl šādas sacensības bija kaut kas jauns, bet man patika.''

Aigars par sacensībām stāsta: ”Jau pirms šīm sacensībām biju uztraucies un galvā domāju par to, kā labāk darīt, kā skriet...., jo mans mērķis bija izskriet zem 2:40 min., un tā kā biju spēcīgākajā skrējienā, domāju, ka vajadzētu būt labi. Tas man arī izdevās (2:39,68min.), kaut vai tikai nedaudz zem, bet tomēr zem. Varēju izskriet kādu sekundi ātrāk, jo diemžēl finišs atkal bija nekāds. Kopumā personīgais labots par 5 sekundēm, it kā jau nevajadzētu sūdzēties ne par ko, bet...gribējās vēl nedaudz ātrāk. Sacensības bija organizētas izcili, nevar pat salīdzināt ar citām sacensībām, kas notiek Latvijā, un vairāk tuvojas starptautiskam līmenim, kas tikai priecē. Jācer, ka šo augsto latiņu spēs noturēt.''   Vēl dienas programmā bija iekļauta augstlēkšana sievietēm, kur startēja arī Jeļena Feņuka. Jeļena sāka ar augstumu 1.60m, ko veiksmīgi arī pārvarēja. Tikpat veiksmīgi viņa arī turpināja un ar pirmajiem mēģinājumiem veica augstumus līdz pat 1.76m. Tad pienāca 1.79m, bet diemžēl šis augstums izrādījās par grūtu, un sacensību noslēgumā viņas rezultāts 1.76m deva 3.vietu. Bet sacensībās uzvarēja Taisija Roslava no Baltkrievijas.

Pēc atklāšanas ceremonijas sākās vakara programma, kur dalībnieku sarakstos jau bija redzami daudz vairāk ārvalstu sportisti.

Vakara programma iesākās ar 60 metru barjerskrējienu, kur uz starta izgāja arī JĀNIS JANSONS. Apskatot pieteiktos dalībnieku rezultātus, varēja redzēt, ka 4 sportisti skrējuši ātrāk pat par 8 sekundēm. Vērojot finišu – pirmie trīs ātrākie, jau bija redzami pavisam skaidri. Tajā skaitā arī Jānis, bet nevarēja būt vēl skaidrības, kuru vietu viņš ieņēmis. Pēc fotofiniša noskatīšanās, uzzinājām, ka Jānis ir ieguvis 3.vietu ar rezultātu 8.19s, un tikai 0,01s aiz Māra Grēniņa (8.18s). Uzvaru šajā distancē izcīnīja Itālijas pārstāvis Marks Naloka (Marc Nalocca), viņa rezultāts 8.15s.

Pēc 60m/b JĀNIS JANSONS uzreiz varēja doties uz kārtslēkšanas sektoru. Vēl kārtslēkšanas sektorā bija arī Londonas Olimpisko spēļu dalībnieks Mareks Ārents.   Jānis sāka sacensības ar augstumu 4.00m un šo augstumu viņš veica bez problēmām ar pirmo mēģinājumu. Tikpat veiksmīgs lēciens arī 4.20m augstumā, arī ar pirmo mēģinājumu. 4.30m augstumā pirmajā mēģinājumā diemžēl nogāzta latiņa, bet jau otrajā mēģinājumā viss bija kārtībā, un arī šo augstumu veica. Bet 4.40m augstums Jānim šoreiz bija pa augstu un viņš beidza sacensības ar rezultātu 4.30m. Tad pienāca kārta arī Marekam, viņš savu iesildošo augstumu izvēlējās 4.80m, to viņš arī ļoti pārliecinoši veica. Otrs lēciens 5.00m augstumā – arī bez jebkādiem sarežģījumiem. Nākamais pieteiktais augstums 5.30m un šajā augstumā Marekam bija problēmas. Izskatījās, ka virs latiņas viņš tiek stabili, bet tieši tikt otrā pusē latiņai sagādāja problēmas. Diemžēl trijos mēģinājumos šo augstums arī veikt neizdevās, bet vizuāli izskatījās, ka viņš to uztvēra mierīgi un ar smaidu. Noslēgumā šis rezultāts Marekam deva 2.vietu, šoreiz piekāpās Kārlim Pujātam (5.10m), un 3.vieta ar rezultātu 4.30m Jānim Jansonam, kam šajās sacensībās iegūtas divas 3.vietas.

Ar lielu intresi skatītāji gaidīja startu 1500m distancē, jo bija daudz ārvalstu sportisti un arī mūsu LSPA sportisti – UĢIS JOCIS unJURIS ZILVERS. Skrējiena vadību uzņēmās ārvalstu sportisti, bet turpat pirmos apļus turējās gan Juris, gan Uģis. Vēlāk nedaudz Juris palaida šo bariņu un nespēja pietuvoties, bet Uģis joprojām turējās. Pienāca pēdējais aplis, labs finišs bija gan Jurim, gan Uģim. Uģis pēdējā aplī panāca Konstantīnu Savčuku un pēdējos 40 metros spēja arī aizskriet garām, un pašā finišā jau priecājās par iegūto 3.vietu ''paspīdot'' arī uz fotogrāfu pusi. Rezultāti šādi: Uģim – 03:56,98min. un iegūta 3.vieta, Jurim – 04:01,74min., kas deva 6.vietu.

Par sacensībām Uģis stāsta: ''Tātad, galvenais mērķis šīm sacensībām bija noskriet 1500m zem 4:00 min, ar rezultātu esmu apmierināts, ir izpildīts MK (MK – meistara kandidāta norma)1500m telpās. Varu, protams, pateikties organizatoriem, ka dabūja šeit daudz ārzemniekus, sevišķi Lielbritānijas sportistus. Jā, esmu ar visu apmierināts, beigās izcīnīju trešo vietu, lai gan balvu vēlāk kāds garnadzis nočiepa, škrobe ir, bet vismaz varu priecāties par iegūto rezultātu.''

Jura viedoklis par sacensībām: „Pēdējie treniņi pirms sacensībām liecināja, kad esmu gatavs skriet 1500m distanci ap 4 minūtēm. Visas iespējas bija izskriet zem 4min., jo bija ļoti laba konkurence. Šoreiz nezidevās. Ar uzrādīto rezultātu pirmajā sezonas mačā esmu daļēji apmierināts. Kā sacensību dalībnieks varu teikt, ka organizācija bija labā līmenī, kā skatītājs – mazliet pietrūka tā "odziņa", kas bija iepriekšējos divus gadus.''

1500m skrējienā sievietēm startēja LĪGA JANSONE. Skrējiena sākumā Līga turējās līderu bariņā, bet jau pēc veiktiem 300m bariņš sāka izklīst un līderes sāka kāpināt tempu. Līga distanci nocīnījās līdz beigām, bet par savu rezultātu nebija īpaši priecīga, jo juta, ka skrējiens nevedās kā bija gribēts, piebilda arī, ka Kuldīgā viņai reti sanāk sakarīgs skrējiens. Cerēsim, ka uz turpmāk Līgai veiksies labāk. Līgas rezultāts 5:00,76min, kas deva 9.vietu 1500 metru distancē sievietēm.

Līga Jansone par sacensībām stāsta: ''Uz šiem mačiem konkrētu mērķu nebija. Bija domāts iesākt sezonu. Iegūto rezultātu nevērtēju pozitīvi, jo tas nebija mans rezultāts kādā noskrēju, bet vīruss darīja savu, kas liedza sasniegt tādu rezultātu, uz ko biju gatava. 
Bet pašas sacensības bija labi noorganizētas augstā līmenī, var redzēt, ka šīs sacensības iegūst aizvien lielāku popularitāti.''

Pēc 1500 metru distances pienāca laiks arī 400 metru skrējienam, kurā uz startu devās jau otro reizi PAULS ĀRENTS.Skrējiens izrādījās pārāk ātrs, lai cīnītos par uzvaru skrējienā, bet sanāca cīņa par 3.vietu skrējienā. Pēc pirmā apļa Pauls turējās cieši aizmugurē, bet jau otrā apļa sākumā skrēja garām un šo pozīciju noturēja pat līdz skrējiena beigām. Kā Pauls teica, ka kājas juta nogurumu pēc 1000 m distances, kas arī ir tikai loģiski. Paula rezultāts 400 metru distancē – 51,36s un iegūta 6.vieta.

Tā nu sacensības bija galā, visi veiksmīgi sasnieguši finišu un ziemas sezona pa īstam var sākties. Novēlam sportistiem neatlaidību treniņos un augstus rezultātus turpmāk gaidāmajās sacensībās.

 

Rakstu sagatavoja LSPA 2.st.g.students Aigars Feteris

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv