Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Oskaram Ķibermanim debija Pasaules kausā bobslejā un Melbārdim/Dreiškenam otrā vieta Kēnigzē!
Oskaram Ķibermanim debija Pasaules kausā bobslejā un Melbārdim/Dreiškenam otrā vieta Kēnigzē! Drukāt
Pirmdiena, 14 janvāris 2013 17:37

IMG 8990Kēnigzē trasē Vācijā karjeras augstākais sasniegums pasaules kausa izcīņā mūsu pilotam Oskaram Melbārdim. Kopā ar Daumantu Dreiškenu Latvijas pirmā ekipāža otrajā vietā, zaudējot tikai Kanādas pilotam Lindonam Rašam. Trešajā vietā Kēnigzē vācietis Frančesko Frīdrihs, tādējādi šoreiz uz goda pjedestāla šoreiz kāpa divi pavisam jauni piloti – Melbārdis un Frīdrihs.

Bobslejā divniekos šoreiz bija neparasti daudz ekipāžas – kopā 31. Pirmo reizi pasaules kausa izcīņā debitēja Latvijas jaunais pilots Oskars Ķibermanis, kas startēja kopā ar Raivi Zīrupu. Debijas reizē 26. vieta. Vislielākais prieks šoreiz par Oskaru Melbārdi, kuram turklāt izdevās izlabot kļūdu otrā brauciena startā un aizvadīt divus teicamus braucienus trasē. Jau pirmajā braucienā Melbārdis kopā ar Dreiškenu bija paši ātrākie startā un otri labākie finišā, tikai par 0.05 sekundēm zaudējot kanādietim Lindonam Rašam. Trešajā vietā Krievijas labākais pilots Aleksandrs Zubkovs, kas no mūsējiem atpalika par 0.14 sekundēm. Pirmais brauciens pagalam nesekmīgs mājiniekiem – labākā vācu ekipāža ar pilotu Frīdrihu ceturtajā vietā. Mahata dalītajā sestajā septītajā un Floršucs – devītajā pozīcijā. Ķibermanim/Zīrupam startā piektais laiks un finišā 26., līdz ar to otrā ekipāža nekvalificējās otrajam braucienam, bija arī vairākas kļūdiņas trasē.

Otrajā braucienā labāk jau brauca vācieši, līderos izvirzījās Frīdrihs, taču atlika vēl divas ekipāžas – Latvijas un Kanādas. Tūdaļ pēc starta ieskrējiena Melbārža pilotētais bobs izskrēja no gropes, atsitās pret apmali, bet mūsu pilots tālāk aukstasinīgi veica trasi un ar piekto rezultātu braucienā iznāca otrā vieta summā, karjeras labākais sasniegums. Oskars Melbārdis: ”Jā, gadījās kļūda tūdaļ pēc starta, bet spēju savākties un kopumā jau bija divi labi braucieni, paldies visiem atbalstītājiem.” Priecīgs bija arī Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: ”Ja godīgi, pēc otrā starta es saķēru galvu un domāju, ka viss ir beidzies, bet nekā. Osis aizvadīja ļoti labu braucienu, kaut viņš pēc starta izejas vairāk pat ietriecās apmalē nekā Zubkovs pirms tam. Labi braucieni un nu gaidīsim rītdienu četriniekos, izloze gan būs tikai vakarā. Par Oskara Ķibermaņa debiju – ja nebūtu tās vienas lielās sānslīdes, es domāju, ka viņš būtu ticis labāko 20., nebija jau tik slikti.”

Pasaules kausa kopvērtējumā Melbārdis nostiprinājies otrajā vietā, tikai deviņus punktus aiz Stīvena Holkomba, līderis ir Lindons Rašs.Vācijā, Kēnigzē svētdien pasaules kausā bobslejā četriniekiem Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Intars Dambis ieņēma piekto vietu, Latvijas otrais četrinieks – Ķibermanis/Lūsis/Broks/Leiboms uzrādīja 15. labāko rezultātu 30 ekipāžu konkurencē.

Pēc izlozes Melbārža četrinieks startēja devītais, Ķibermaņa ekipāžai pēc reitinga 19 numurs. Sestdien Melbārdim izdevās karjeras labākais sasniegums pasaules kausa apritē kā pilotam – otrā vieta kopā ar Daumantu Dreiškenu. Ar četriniekiem dažas viltīgās virāžas Kēnigzē izbraukt ir vēl grūtāk. Pa kļūdiņām gadījās mūsu abām ekipāžām, bet katrā ziņā Melbārža kvartets atpalika no trešās pozīcijas par 0.14 sekundēm pēc pirmā brauciena. Līderu trijniekā pēc pirmā mēģinājuma bija Zubkova, Arndta un Floršuca ekipāžas.  Otrajā braucienā Oskars Ķibermanis jau labāk veica trasi. Braucienā 12.laiks un summā tas deva mūsu jaunajam pilotam 15.vietu. Tāpat labāks brauciens un vēl labāks starts izdevās Oskara Melbārža četriniekam. Braucienā ceturtais laiks un summā piektā vieta. Pirmajā trijniekā Zubkovs, Arndts un Floršucs, pasaules čempions šajā trasē 2011.gadā mājinieks Manuels Mahata šoreiz palika ceturtais.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis: ”Otrie braucieni bija labāki abām ekipāžām. Ko tad jūs vispār gribat no Ķibermaņa, kurš vispār pirmo reizi mūžā brauc šajā trasē? Nebija slikti, protams, es gribētu labāku sasēšanos pirmajai komandai un līdz ar to labāku izejas ātrumu, bet mēs jau šādi visu laiku nonstopā maucam, nav laika atpūsties. Lielās komandas pamaina sastāvu, mēs tik startējam un jau pēc nedēļas Eiropas čempionāts Iglsā. Rīt jau tur pirmie treniņi, tūdaļ arī braucam prom, par laimi, šis ir tas tuvākais pārbrauciens no Kēnigzē uz Iglsu.”

Pasaules kausa kopvērtējumā Melbārdis saglabāja ceturto vietu četriniekos, kombinācijā Oskars joprojām otrais aiz Mahatas. Turpat aiz viņa gan Zubkovs. Nākamās nedēļas nogalē astotais pasaules kausa izcīņas posms, arī Eiropas čempionāts Īglsas trasē Austrijā.

Informācija no: www.bobslejs.lv

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv