Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes REGBIJS 7 Komandas „Baldone/LSPA” sportiskie panākumi 2012.gadā
REGBIJS 7 Komandas „Baldone/LSPA” sportiskie panākumi 2012.gadā Drukāt
Pirmdiena, 07 janvāris 2013 10:18

Regbijs2012.gadā centrālais notikums regbijā 7 bija Latvijas III olimpiāde, kas sakrita ar tām pāris karstajām dienām, kuras šai vasarā bija retums. Latvijas čempionāts, kā ierasts, norisinājās trijos posmos.

14. aprīlī tika aizvadīts pirmais turnīrs 2012. gada regbija 7 sezonā – Latvijas kauss. Baldone/LSPA komandai šis nebija no veiksmīgākajiem startiem, neizteiksmīgā spēle un zaudējums apakšgrupā pret LLU/Telms liedza pacīnīties par augstāku vietu. Iespējams niecīgais treniņu skaits uz plaša laukuma sekmēja šo neveiksmīgo startu. Rezultātā 5. vieta.

Lai sagatavotos pirmajam Latvijas čempionāta posmam regbijā 7 Baldone/LSPA komanda tradicionālajā Pavasara turnīrā, kad parasti komandas pārbauda savus jaunos spēlētājus, startēja iespējami spēcīgākajā sastāvā. Rezultāts bija redzams, ka ir izdevies sakārtot komandu, jo finālā tika uzvarēti turnīra organizētāji (RT) ar rezultātu 65:0. Šis bija jau 9. Pavasara turnīrs, turnīra rezultatīvākais spēlētājs bija Dāvis Zagorskis (68 punkti), Baldone/LSPA 1. vieta.

Tā kā iepriekšējā sezonā Baldones komanda nestartēja čempionātā, tad šogad kopā ar vēl divām komandām startu sāka ar zemāko rangu, kas jau nozīmēja spēcīgu pretinieku apakšgrupā. Tomēr Baldone/LSPA nenobijās un otrajā apakšgrupas spēlē ar 17:0 „sausā” atstāja turnīra galvenos favorītus Kurši/Livonia komandu.

Šī uzvara nodrošināja vietu pusfinālā, kurā tika uzveikta Autowelt/Livonia. Spēles sākumā mūsu komanda nonāca iedzinējos ar 0:17, bet spēles gala rezultāts bija 28:17. Fināla spēles pēdējās minūtēs tomēr tika atzīta LDE/Miesnieki uzvara ar 26:14. Pēc zaudējuma Baldone/LSPA un Kurši/Livonia praktiski bija zaudējuši izredzes pacīnīties par medaļām, tomēr uz otro čempionāta posmu abu Livonias komandu spēlētāji tika samainīti vietām, jo kluba otrā komanda bija izcīnījuši trešo vietu pirmajā posmā. Protams, ka tiesneši šādā situācijā bija bezspēcīgi, jo izrādās, ka nolikumā ir punkts, kas ļauj to darīt. Neiesniedzot nekādus protestus, kas šogad nebija retums, Baldone/LSPA komanda taisnību devās meklēt laukumā un pusfinālā uzvarēja Autowelt/Livonia ar rezultātu 12:5. Diemžēl fināla spēlei spēka vairs nepietika, jo karstums darīja savu un atkal zaudējums LDE/Miesnieki komandai ar rezultātu 25:5. Trešajā posmā piedalīties nevarēja trīs pamatsastāva spēlētāji traumu un personīgu iemeslu dēļ. Sacensību dienā ik pa laikam uzlija lietus, kas šo turnīru zināmā mērā padarīja par veiksmes spēli. Pusfinālā Baldone/LSPA nācās tikties ar Autowelt/Livonia un šoreiz dramatiskā cīņā spēles pagarinājumā uzvarēja Autowelt/Livonia 12:7. Lai kopvērtējumā apsteigtu Baldone/LSPA, Autowelt/Livonia komandai posmā bija jāizcīna pirmā vieta, kas viņiem arī izdevās, finālā pamatlaiks beidzās 17:17, un Autowelt komanda otro reizi šajā turnīrā svinēja uzvaru pagarinājumā 22:17. Kopvērtējumā Baldone/LSPA sarūgtinājums un 3.vieta Latvijas čempionātā regbijā 7. Rezultatīvāko spēlētāju pieciniekā trīs Baldone/LSPA spēlētāju vārdi, attiecīgi 3.–5.vieta: Kristaps Jakušs 84 p. Dāvis Zagorsksis 61 p. Elmārs Šefanovskis 49 p.

Latvijas čempionātā regbijā 7 sievietēm LSPA meitenes startēja kopā ar Jelgavas meitenēm (komandas nosaukums Jelgavas NSC/LSPA), jo pietrūka vien pāris spēlētājas, lai izveidotu komandu. Jāpiebilst, ka 2013.gadā LSPA startēs ar savu sieviešu komandu! Latvijas čempionāta 4 posmu kopvērtējumā Jelgavas NSC/LSPA godam izcīnīja 3.vietu. Latvijas III olimpiādē arī izcīnīta 3.vieta, pārstāvot Jelgavas novadu. LSPA meitenes: Sindija Širaka, Gunita Grigaloviča, Kristīne Vilkaste, Laura Umecka, Arta Brūvere, Elīza Auziņa, Inga Mālmane.

Starp čempionāta posmiem Siguldā norisinājās viens no Baltijas līgas posmiem. Grupu turnīrā Baldone/LSPA piekāpās Lietuvas potenciālai izlasei, kas liedza iespēju pacīnīties par pirmo trijnieku. Tomēr uzvarot Baltrex jauniešu komandu, Baldone/LSPA grupā ierindojās otrajā vietā un iespēju cīnīties par 4.vietu. Pirmajā spēlē par 4.vietu tika uzvarēta Siguldas komanda ar rezultātu 27:7. Otrajā spēlē risinājās ļoti spraiga cīņa un pašā mača izskaņā ar rezultātu 28:26 tika uzvarēta Kurši/Livonia komanda, līdz ar to Baldone/LSPA izcīnīja 4.vietu Baltijas līgas posmā, kas bija labākais sniegums no Latvijas komandām. Otrais posms norisinājās Paņevežā, kurā Baldone/LSPA nepiedalījās, kopvērtējumā 6.vieta.

Vasaras vidū norisinājās sacensības, par kurām šogad tika visvairāk runāts – regbijs 7 Latvijas III olimpiādē. Visas dienas spēles noritēja lielā karstumā, kad termometra stabiņš katru dienu bija tuvu 30 grādu atzīmei. Šādi laika apstākļi  ļoti  nogurdināja spēlētājus. Šo sacensību laikā tika iesniegts neviens vien protests, kā rezultātā pāris komandas jutās aizvainotas un pirms laika devās mājās. Pēc sacensībām plašāki komentāri par protestiem nekur netika manīti. Baldone/LSPA komanda šajās sacensībās pārstāvēja Jūrmalas pilsētu, savukārt Baldones novadu pārstāvēja Baldones regbija 15 komandas spēlētāji. Lielākajai daļai Baldones novada spēlētāju šīs bija pirmās šāda mēroga sacensības regbijā 7, gūstot neatsveramu pieredzi izcīnīta 11. vieta. Jau sākotnēji Baldones novada komandai nesekmējās ar grupas izlozi, jo apakšgrupā bija viena no favorītu komandām - Ķekavas novads, arī Bauskas komanda, kura nebija pa spēkam. Daudz veiksmīgāk olimpiādi noslēdz Jūrmalas komanda ar Baldone/LSPA spēlētājiem sastāvā. Finālā ar rezultātu 10:5 uzvarot Ķekavas novadu.

Līdz ar to par pirmajiem Latvijas Olimpiskajiem čempioniem regbijā 7 kļuva: Egils Āboliņš, Dāvis Zagorskis, Mikus Ozols, Kristaps Jakušs, Kaspars Jakušs, Juris Leitāns, Roberts Miksons, Elmārs Šefanovskis, Kristiāns Avotiņš, Juris Beikmanis, Pēteris Šitņikovs, Reinis Balodis.

Regbijs2

Vienās no pēdējām sezonas sacensībām nelielu vilšanos piedzīvoja Baldones U-20 regbija 7 komanda, kura Rīgas jaunatnes čempionātā izcīnīja 3.vietu. Lai arī Baldones jaunieši tika uzskatīti par turnīra favorītiem, tas nepalīdzēja izcīnīt uzvaru turnīrā. Baldone U-20 sastāvs: Aigars Šilo, Dāvis Gauja, Gundars Grieķis, Ričards Grieķis, Mārtiņš Bokišs, Roberts Miksons Daniels Polevačiks, Emīls Pavlovs, Renalds Vēbergs, Valts Sniķers, Krists Liepa.

Šosezon lielisku individuālu progresu piedzīvoja Roberts Miksons un Mārtiņš Bokišs, kurus viennozīmīgi var atzīt par labākajiem jaunajiem spēlētājiem komandā.

Latvijas vīriešu regbija 7 izlasei neizdevās pakāpties vienu grupu augstāk. Jāpiebilst, ka šogad izlases sastāvā tika iekļauti četri Baldone/LSPA spēlētāji Kaspars Jakušs, Kristaps Jakušs, Dāvis Zagorskis un Elmārs Šefanovskis.

2013. gada vasarā Eiropas čempionāts B divīzijā notiks Latvijā jau otro reizi, iemesls tam esot iepriekšējā gada turnīrs, kura organizēšana tik atzinīgi novērtēta.

Baldone/LSPA piedalījās arī vairākos ārpusregbija pasākumos - Veselīga dzīvesveida diena 2012 un kopā ar Dāvā sapni palīdzēja vākt ziedojumus jauna centra izveidei bērniem ar uzmanības un garīgās attīstības traucējumiem Zaļā Toyota ģimenes diena ietvaros.


Jaunumiem sezonas gaitā var sekot:

www.baldone-rugby.lv  | www.twitter.com  |  www.draugiem.lv  |  www.facebook.com

Ja arī Tu vēlies pievienoties kādai no komandām, tad kontaktus atradīsi komandas mājaslapā. Treniņi notiek lielajā vingrošanas zālē otrdienās no 18:00 līdz 19:30 un ceturtdienās no 16:30 līdz 18:00. 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv