Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Oskaram Ķibermanim un komandu biedriem sudrabs un bronza pasaules junioru čempionātā boslejā
Oskaram Ķibermanim un komandu biedriem sudrabs un bronza pasaules junioru čempionātā boslejā Drukāt
Pirmdiena, 17 decembris 2012 10:14

Īglsas trasē Austrijā aizvadīts pasaules junioru čempionāts bobslejā divniekos. Bronzas medaļu ieguva Latvijas jaunais pilots Oskars Ķibermanis, kas startēja kopā ar Raivi Zīrupu! Teicams panākums jaunajam pilotam, kas bobslejā aizvada tikai otro sezonu! Kopumā sacensībās piedalījās 20 ekipāžas, turklāt Vācijai un Krievijai bija pa trim komandām.

Jau pēc pirmā brauciena Oskars Ķibermanis ar Raivi Zīrupu ieņēma otro vietu. Diezgan pārliecinoši pirmais bija vācu pilots Frančesko Frīdrihs, toties pārējie rezultāti līdz sestajai vietai ļoti blīvi un faktiski viss izšķīrās otrajā braucienā.

Latvijas ekipāžai trešais labākais laiks, nedaudz stabilāk nobrauca krievu pilots Aleksejs Stuļņevs, kas divu braucienu summā mūsējos apsteidza par nieka 0,03 sekundēm un līdz ar to ieguva sudrabu pasaulē. Otrajā braucienā Stuļņeva duets bija ātrāks par piecām simtdaļām. Toties ceturto vietu Ķibermaņa duets apsteidza par 0.12 sekundēm. Diezgan pārliecinoši par čempioniem kļuva vācieši, pilots Frančesko Frīdrihs. Viņiem labākais laiks abos braucienos.

Eiropas kausu un junioru izlases treneris Olafs Kļaviņš: "Ir labi, ļoti labi, te nav ko piebilst, Oskars jau vēl tikai ieiet lielajā bobslejā. Mūsējiem abos braucienos arī labākie starta laiki. Laba braukšana arī, viss ir ideāli. Tas pats krievu pilots Zaharovs ir ar daudz lielāku pieredzi un viņš palika ārpus trijnieka, tāpat citi krievi un vācieši. Tikai 3 simtdaļas aiz sudraba – ļoti labs rezultāts! ”

Austrijā, Īglsā šodien beidzās pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā junioriem. Četrinieku sacensībās bobslejā Oskars Ķibermanis/Helvijs Lūsis/Raivis Zīrups/Vairis Leiboms tika pie sudraba medaļām! Lielisks mūsu sportistu panākums, tādējādi vakar izcīnītajai bronzai Ķibermanis vēl pievienoja sudrabu četriniekā! Par uzvarētāju arī šodien kļuva Vācijas pilots Frančesko Frīdrihs, tādējādi viņš atkārtoja pērno Oskara Melbārža panākumu junioru konkurencē – zelts abās disciplīnās.

Pirmajā braucienā pēc izlozes Latvijas četrinieks startēja septītais. Kopumā piedalījās 14 četrinieku ekipāžas – mūsējiem atkal labākais starta ieskrējiens un finišā otrais laiks. Šoreiz nervi tika pakutināti arī Frīdriham, jo Vācijas ekipāža bija priekšā tikai par deviņām sekundes simtdaļām! Otrajā braucienā atkal maķenīt labāks Frīdrihs, 0,17 sekunžu pārsvars, taču Ķibermanis nobrauca gana stabili un mūsējos varēja sveikt ar sudraba medaļām. Pēc viena gada braukšanas par pilotu tas ir izcils panākums, kura pamatā paša meistarība, uzņēmība, spēks un ātrums, un arī visa apkalpojošā personāla darbība – sākot no pirmajiem padomdevējiem bobslejā, līdz pat šodienas tiešajiem audzinātājiem.
Trešais šajā pasaules junioru čempionātā četriniekos palika vācietis Matiass Bēmers, savukārt krievu piloti ārpus trijnieka, tāpat vēl viens otrs nopietns konkurents.

Priecīgs pēc sasniegtā bija arī Eiropas kausu un junioru izlases galvenais treneris Olafs Kļaviņš: "Priekš viena gada braukšanas viss ir pat pārāk labi beidzies! Ir ļoti labi, divas medaļas te, turklāt šoreiz jau arī sanāca cīniņš ar Frīdrihu, jādomā, ka pēc pirmā brauciena vācietis dabūja panervozēt. Sudraba medaļas ir ļoti liels sasniegums!"

Informācija no: www.bobslejs.lv 
Foto: Juris Bērziņš - Soms

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv