Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā (24.11.2012.)
Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā (24.11.2012.) Drukāt
Trešdiena, 28 novembris 2012 15:25

2012.gada 24.novembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas telpās (Vingrošanas lielajā zālē) notika Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā. Šo pasākumu organizēja LSPA Smagatlētikas, boksa un cīņas katedra sadarbībā ar Sporta klubu un Vingrošanas katedru.

Kopumā sacensībās piedalījās 99 sportisti no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Sacensības apmeklēja arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Antidopinga aģentūras pārstāvji.

Šajās sacensībās loti veiksmīgi startēja LSPA komanda, kuras sastāvā tika iekļauti 14 studenti. Visi komandas dalībnieki dažādās vecuma grupās (junioru un pieaugušie) spēja izcīnīt godalgotās vietas, kopskaitā izcīnot 19 dažāda kaluma medaļas!

 

LSPA komandas pārstāvji pēc sacensībām
No kreisās puses – 
1.rindā Lesčinskis Māris, Jansons Toms Elksnīte Elīna, Melderis Edgars, Jansons Artūrs
2.rindā: Blūms Artis, Avdejevs Ņikita, Makejevs Alvis, Konovalovs Andis, Gabranovs Raivis

Junioru vecuma grupā sieviešu konkurencē par Latvijas Republikas čempioni kļuva Elīna Elksnīte, 2.vietu ieguva Justīne Vīksna, Lelde Bērziņa un Gunita Grigaloviča, bet Baiba Medne ierindojās 3.vietā. Vīriešu konkurencē Ņikita Avdejevs, Artis Blūms un Edgars Melderis izcīnīja 2.vietu, bet Andis Konovalovs ierindojās 3.vietā.

Pieaugušo vecuma grupā sieviešu konkurencē par Latvijas Republikas čempionēm kļuva Elīna Elksnīte, Justīne Vīksna un Lelde Bērziņa, bet Baiba Medne un Gunita Grigaloviča izcīnīja 2.vietu. Vīriešu konkurencē 2.vietu ieguva Toms Jansons un Artūrs Jansons, bet Alvis Makejevs un Raivis Gabranovs ierindojās 3.vietā.

Stafetē LSPA komanda (Māris Lesčinskis, Raivis Gabranovs, Toms Jansons, Edgars Melderis, Alvis Makejevs) visu stafetes gaitu sīvi cīnījās ar Daugavpils komandu un uzstādot jaunu LSPA rekordu (15 min laikā divas 24kg smagas svarbumbas uzgrūžot 224 reizes) pārspēja Daugavpils komandu un finišēja 3.vietā. 

Par absolūti labāko Latvijas čempionāta sacensību rezultātu sieviešu konkurencē starp visām vecuma grupām parūpējās Elīna Elksnīte, kura uzstādot kārtējo LSPA rekordu raušanas vingrinājumā 16kg smagu svarbumbu uzcēla 185 reizes, atpaliekot no absolūtā Latvijas rekorda (198 reizes) tikai par 13 reizēm!

Vīriešu konkurencē augstvērtīgus rezultātus sasniedza Toms Jansons, kas grūšanas vingrinājumā spēja divas 24kg smagas svarbumbas uzgrūst 107 reizes, bet raušanas vingrinājumā fiksēja 170 reizes un summā savāca 192 punktus (LSPA rekordi). Alvis Makejevs grūšanas vingrinājumā divas 32kg smagas svarbumbas uzgrūda 54 reizes un summā savāca 188 punktus (LSPA rekordi), bet Edgars Melderis grūšanas vingrinājumā divas 24kg smagas svarbumbas fiksēja 81 reizi.

Veiksmīgam sportistu startam neizpalika arī kopējais komandas rezultāts. Kopumā šajās sacensībās piedalījās 10 komandas un kopvērtējumā LSPA komanda izcīnīja 3.vietu.

Latvijas čempionāta komandu kopvērtējums

Komanda

Punkti

Vieta

Rīgas Tehniskā universitāte

107

1

Daugavpils novads

74

2

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija

66

3

"Jēkabpils Jāņa Āboliņa sporta klubs"

64

4

Vecumnieku sporta klubs

47

5

Rugāju sporta centrs

44

6

SK "Viļānu Bitīte"

32

7

Sporta centra klubs "Ventspils Atlants"

25

8

Daugavpils Valsts tehnikums

20

9

Sporta klubs "Ventspils Titāns"

12

10

LSPA Smagatlētikas, boksa un cīņas katedra apsveic studentus ar lielisko startu Latvijas čempionātā svarbumbu celšanā, kā arī pateicas LSPA Sporta klubam un Vingrošanas katedrai par atbalstu Latvijas čempionāta organizēšanā.

Informāciju sagatavoja: LSPA svarbumbu celšanas komandas treneris doc. Māris Lesčinskis


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv