Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes Velopārgājiens pa Ķemeru Nacionālo parku
Velopārgājiens pa Ķemeru Nacionālo parku Drukāt
Otrdiena, 23 oktobris 2012 14:10

IMG_5568_o2012.gada 7.oktobrī 7 cilvēku grupiņa, sapulcējusies pie Rīgas Centrālās stacijas  pulksteņa, ar divriteņiem pie sāniem sāk savu ceļu ar vilcienu līdz tikšanās punktam Ķemeros, pa ceļam vilciena stacijās piebiedrojas vēl 6 cilvēki. Un tā 13 cilvēki ierodas Ķemeru stacijā, kur saņem norādījumus par velomaršrutu, drošības tehnikas noteikumus uz ceļiem un dodas uz Slokas ezerā atrodošo peldošo putnu vērošanas torni. Ezers pārsteidz ar lielo gulbju daudzumu, kas gatavojās uz aizlidošanu, īpaši tas patika mūsu akadēmijas Erasmus apmaiņas programmas ārzemju studentiem no Spānijas, Portugāles un Horvātijas. Tālāk ceļš ved pa Slokas ezera taku, pa kuru bija iespējams redzēt mitros mežus pie Vēršupītes. Taka nedaudz pārsteidza velopārgājiena dalībniekus, jo, kur taka veda caur Vēršupītes dumbrāju, bija jābrauc pa koka laipu un koka dēlīši stipri slīdēja, neskatoties uz to, ka spīdēja saule, jo iepriekšējās dienās bija pamatīgi lijis. Tāpēc nācās ņemt divriteņus pie rokas un kādu pamatīgu gabaliņu vienkārši iet. Pēc tam jau atkal varēja uzsākt braukšanu, pārvarot koku saknes caur mežu, devāmies pie jūras, kur ceļš veda gar jūras krastu. Vietām gan nācās braukt arī tā, ka riteņus skaloja jūras ūdens, taču dabas ainavas, ko redzējām, bija to vērtas.

Nākamais pieturas punkts – Kaņiera ezera Riekstu pussalā atrodošais putnu vērošanas tornis. Nobaudījuši pusdienas pie tā, mūs pārsteidza lietus, un nolēmuši negaidīt, kamēr lietus beigsies, devāmies tam pretī, lai ātrāk paskrietu viņam garām.

Pēdējā pieturvieta ir atkal Ķemeros, kur apskatījām katoļu un luterāņu baznīcas, Sv.Pāvela pareizticīgo baznīcu, kuras būvniecībā, ja tic nostāstiem, nav izmantota neviena nagla. Apskatījām arī Ķemeru parku, Mīlestības saliņu un paviljonu – rotondo. Īpašs piedzīvojums bija sēravota ūdens nobaudīšana. J Apskatījām arī turpat netālu atrodošo viesnīcu „Ķemeri”, kurā uzņemta A.Graubas  2000.gadā uzņemtā kinofilma „Baiga vasara”.

Iespaidiem bagāts velopārgājiens! Paldies visiem 13 dalībniekiem, kas piedalījās šajā pasākumā!

Rakstu sagatavoja 4.studiju gada rekreācijas specializācijas studente Diāna Bahvalova

 


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv