Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes Pārgājiens Mērsrags – Engure
Pārgājiens Mērsrags – Engure Drukāt
Ceturtdiena, 18 oktobris 2012 10:31

Kājnieku pārgājiens Mērsrags – Engure 13.–14.10.2012. Šogad 3. kursa rekreācijas specializācijas studenti rīkoja divu dienu kājnieku pārgājienu. Pārgājiens sākās 13.oktobra rītā, kad visi 18 pārgājiena dalībnieki, no kuriem 3 bija spāņi un 1 horvāts, devās ceļā uz Mērsragu. Līdz Mērsragam mūs aizveda ar akadēmijas busiņu, kur izlaida pie bākas, un tur jau ar mazu līkumu sākām pārgājienu.

Pirmajā dienā apskatījām Mērsraga bāku un ģimenes veidotu ežu kolekciju, kurā mūs uzņēma jau ilgus gadus kopā nodzīvojis laulāts pāris – tika izstāstīts viss par kolekciju, pacienāja mūs ar āboliem un iedeva siltu ūdeni. Tālāk ceļš veda uz Engures ezeru, kur uzskatu sākās šī pārgājiena visinteresantākā daļa. Mūsu ceļš veda gar ezeru caur mežu, kur šad tad beidzās ceļš un nācās iet caur purvu. Kompānija bija jautra un visus meža sagādātos pārbaudījumus uztvēra ar smaidu un smiekliem.

Visvairāk pārgājiena komanda saliedējās, kad nācās pašiem no kokiem veidot tiltiņu, lai tiktu pāri grāvim. Bet pēc ,apmēram, 8 stundu ceļa mēs nonācām naktsmītnē, kur mūs jau sagaidīja iekurināts kamīns. Pirmajā dienā kopā nogājām 19km un pēc garās pastaigas gatavojām kopīgas vakariņas un spēlējām dažādas spēles, un drīz vien nogurums ņēma virsroku, tāpēc devāmies pie miera, jo nākamajā dienā cēlāmies jau 7:00 un pēc kopīgām brokastīm, 08:30 devāmies Engures virzienā.

Otrās dienas pārgājiens tika plānots gar jūru, sākumā gājām pa kāpām un drīz vien nonācām pie jūras, kur laika lutināti izbaudījām skaisto rudens dienu. Un šajā dienā tika pieveikti , apmēram, 14km. Visi laimīgi un ar patīkamu nogurumu sakāpa autobusā un devās uz Rīgu.

Šajās dienās bija ļoti daudz pozitīvu un patīkamu emociju, un pārgājiena grupa bija lieliska no A-Z, jo katrs cilvēks papildināja viens otru un rezultātā izveidojās satriecoša kājnieku kompānija. Paldies visiem, kas piedalījās un 3.kursam par noorganizētām skaistām divām dienām.

Rakstu veidoja 3.studija gada rekreācijas specializācijas studente Paula Rozenvalde


 


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv