Metēju diena Ogrē Drukāt
Trešdiena, 12 septembris 2012 08:54

 SSh_11142012.gada 11.septembris  - pienācis laiks redzēt, uz ko spējīgi jaunie un pieredzējušie mešanas disciplīnu pārstāvji, proti - lodes grūdēji, šķēpa metēji un diska metēji, kuri ieradušies  uz Ogres sporta centra organizēto ''Metēju dienu'', kuru sacensību galvenais tiesnesis ir mūsu absolvents Zigurds Kincis.

Stadionā mūs sagaidīja patīkams saulains laiks un pozitīva atmosfēra un varēja pavērot jaunās paaudzes Latvijas metējus darbībā.

Šajās sacensībās pieteikto dalībnieku vidū bija arī LSPA studenti - Laurita Laura Grantiņa, Oskars Vaisjūns, Ivis Ķikusts un Augusts Blekte.

Pirmā sacensības iesāka 1.studiju gada studente Laurita Laura Grantiņa lodes grūšanas sektorā, kur bija jāveic 4 mēģinājumi. Laurita par lodes grūšanu nesatraucās un savā labākajā mēģinājumā aizgrūda 9.38 m. Pati vērtēja pozitīvi savu rezultātu pozitīvi un šāds rezultāts deva 2. vietu šajās sacensībās.

Nākamie sacensībās iesaistījās šķēpa metēji - 2.studiju gada students Ivis Ķikusts un 1.studiju gada students Augusts Blekte. Abi dalībnieki sacensības iesāka pieticīgi, šķēpu raidot tuvāk par 50 metru atzīmi, bet nākamajos metienos abiem izdevās raidīt tālāk par 50 metriem. Abi sportisti izvirzījās pirmajās divās vadošajās pozīcijās. Intriga par to, kurš uzvarēs bija pat līdz pēdejai metienu sērijai, kad līderis bija Augusts, bet Ivim pēc piektā pietiekami tālā metiena, kad diemžēl tika pārkāpta sektora līnija, palika cerības par iespējām sestajā mēģinājumā pacīnīties par uzvaru. Pirms metiena sarunā ar pasniedzēju Sandru Škutāni Ivis izteica pārliecību, ka spēs sasniegt 53 metru robežu. Metiena brīdī visi atbalstījām Ivi, bet diemžēl metiena trajektorija bija nedaudz pa zemu un šķēps piezemējās pie 51 metru robežas. Tā arī sacensības noslēdzās ar mūsu sportistu dubultuzvaru - 1.vietā ar rezultātu 53.11 m Augusts Blekte un ar rezultātu 52.16 m 2.vietu izcīnija Ivis Ķikusts.

Pēc vīriešu startiem pie šķēpiem ķēras sievietes un startēt šķēpa mešanas sektorā ar nelielu uztraukumu devās Laurita, kurai šīs sacensības bija pirmais treniņš pie treneres I.Aperānes, kura pirms starta Lauritai bija devusi pirmos padomus.  Pirmais metiens Lauritai izdevās ne pārāk pārliecinošs, jo Laurita šķēpa mešanas sektorā nebija devusies apmēram gadu. Nākamajos metienos, uzklausot treneres padomus, Laurita meta daudz pārliecinošāk un savās pirmajās sacensībās, kopš uzsāktas studijas LSPA, uzrādīja rezultātu 35.41 m, kas arī ir viņas personiskais rekords, un sacensībās izcīnīja 2.vietu.

Kamēr sievietes sacentās šķēpa mešanas sektorā, tikmēr stadiona otrā pusē vīri sacentās diska mešanas sacensībās, kur dalībnieku vidū bija mūsu Oskars Vaisjūns. Viņš izcīnīja uzvaru šajās sacensībās un, kā pats izteicās, bija priecīgs par to, ka izdevies aizmest tālāk disku nekā šķēpa metēji šķēpu (53,94m).

 

Informāciju sagatavoja: LSPA 2.st.g. students Aigars FETERIS


Fotogrāfe: Lektore Sandra Škutāne

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv