Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA vieglatētu starti Lietuvā un Latvijā
LSPA vieglatētu starti Lietuvā un Latvijā Drukāt
Pirmdiena, 04 jūnijs 2012 10:00

IMG_5966

 

1.jūnijā Starptautiskajās sacensībās soļošanā Alītā LSPA 3.st.g.studente Anita KAŽĒMĀKA (treneris A.Rumbenieks) sasniedza jaunu personisko rekordu 20km soļošanā 1:34:29 (4.vieta) un vēl par pusotru minūti pietuvojās Londonas Olimpisko spēļu A normatīvam (1:33:30). Atlicis pavisam nedaudz, bet kā atzina Anita: „ It kā jau man būtu jāpriecājas par sasniegto rezultātu, jo arī personīgais gandrīz par pusotru minūti labots, bet tomēr iekšā nav tā prieka sajūta, bet gan līdz galam nepadarīta darba sajūta. Tādā distancē ir grūti nomest tās sekundes, tas ir smagi. Liekās, kas nu vairs tur palicis tikai minūte, jo pavasarī pietrūka 5minūtes, bet, protams, es cīnīšos.”

2.jūnijā Kauņā diska metēju sacensībās jauns personiskais rekords Oskaram VAISJŪNAM (trenere V.Smoča) 60,12m. V.Smoča „Lietus un pretvējš kreiļiem (labročiem parocīgais vējš), tomēr izdevās laba metienu sērija. Lietuviešu diska metējs Virgīlijs Alekna  Oskaram uzdāvināja savu disku. Oskars pēc sacensībām zvanīja daudziem cilvēkiem lai pastāstītu par rezultātu.”

2. – 3.jūnijs Valmierā notika Latvijas čempionāts daudzcīņās. Laika apstākļi sportistus nelutināja – lietus, krusa, saulīte ar zobiņiem, daudzcīņu pabeigt varēja, bet augstvērtīgu rezultātu sasniegt neizdotos. Uzvara MSĢ/LSPA pārstāvim, 1.st.g.studentam Reinim KRĒGERAM (treneris A.Iecelnieks) – 6925 punkti.

Pa veidiem:

100m skrējiens – 11,46sek. (761punkts)

tāllēkšana – 6,80m (767punkti)

lodes grūšana – 14,16mPR (738punkti)

augstlēkšana – 2,04m (840punkti)

400m skrējiens – 54,59sek. (615punkti)

110m barjerskrējiens – 16,24sek. (706punkti)

diska mešana – 38,48m (634punkti)

kārtslēkšana – 4,40m (731punkts)

šķēpa mešana – 53,65m (643punkti)

1500 skrējiens – 5:12,55min. (490punkti).

Otrs LSPA students Limbažu/Salacgrīvas novadu pārstāvošais Jānis JANSONS (treneri L.Olijare, A.Čumakovs, I.Izotovs) veica tikai 3 veidus – 100m skrējiens – 11,22sek. (812punkti), tāllēkšana – bez rezultāta (0punkti) – lodes grūšana – 13,12m (675punkti), pārejos veidos nestartēja.

Reinis KRĒGERS: Latvijas čempionāts DAUDZ/CĪŅĀS

1.diena

Jau sākot iesildīšanos, varēja spriest, ka mačs būs interesants, laikapstākļi nelutināja tādēļ centāmies noskaņoties uz vissliktāko variantu. Bija skaidrs, ka cīņa vairs nebūs par augstvērtīgu rezultātu, bet par daudzcīņas pabeigšanu sveikiem un veseliem. Pilna buķete, brīnumainā kārtā sniegs pamanījās tomēr neuzkrist J. Daliņa stadionā – bija vērojami visi iespējamie gadalaiki Latvijas platuma grādos, 1. dienas beigās temperatūra varēja būt aptuveni 4 – 5grādi. Arī organizācija „atbilstoša” Latvijas Čempionātam, daudzcīņniekiem  pēdējais skrējiens 400m distancē noritēja pl.22:20 (programmā bija paredzēts pl.20:30), savādi vērot pilnmēnesi daudzcīņas laikā.

100m – sapratām, ka labāku laiku nesagaidīsim, un devāmies cīņā pa lietu. Gatavs, pirmā daudzcīņa, pēc gada pārtraukuma, ir iesākta. Šis būs liels piedzīvojums, jo gandrīz katra nākamā disciplīna bija jaunums šajā sezonā – tomēr trauma liek manīt, cenšos aizmirst par sāpēm.

Tālums – ieskrējiens gada laikā mainījies par vairāk nekā metru, riskants variants, jo dēlītis ir slapjš un slidens. Pirmais mēģinājums ieskaitīts, aptuveni 6.60m; otrais pāri, dēlīša skaidas pa gaisu, veiksmīgi, ka nesatraumēju vienīgo veselo kāju. Jansonam jau pirmie divi pārkāpti. Vēja virzienu nevar prognozēt, visu laiku brāzmas uz visām pusēm, cik paņemt atpakaļ vai uz priekšu grūti pateikt. Jansonam „baranka”. Pēdējo mēģinājumu tikai nedaudz pārkāpa, un lēciens neieskaitīts. Tagad nav jēga neko spriest, jo vēju tiešām nevarēja saprast, Jansons gāja „uz visu banku”, jo kāda gan jēga būtu no KAUT KĀDA rezultāta, ja mērķis Eiropas Čempionāta normatīvs. Tagad jāaizmirst šis mačs, jādomā par nākošo. Ar mani savādāk, startēju brīvu prātu, neko no sevis negaidot un pēdējā mēģinājumā padevās pat 6.80m, esmu ļoti priecīgs.

Lode – Jansonam jau cīņasspars izbeidzies, negribīgi 13.12m. Mans mērķis pirmo reizi pārsniegt 14m. Kā vienmēr, lai saglabātu intrigu, niknāko atstāju pēdējam grūdienam un IR! 14.16m, izdevās tehniski sakopts grūdiens un rekords kabatā.

Augstums – sacensības „kā pie čukčām” – līdz augstumam bija jāgaida aptuveni 3,5 stundas (plānots pl.19:00, sākās pl.21:00), paspēju 3 reizes iesildīties. Vīru konkurencē palikām tikai divi, pielika startēt kopā ar junioriem. Laiks nenormāls. Jansons atteicās no šāda prieka startēt „ziemā”. Man laikam tik ļoti netraucēja, centos saņemties, jo atspēriena punkts daudzcīņā jau bija gūts. Vēsu prātu uzlecu 2.04m, personīgā rekorda robežās. Treneris to raksturoja kā fantastiku, ka izdevās saņemties.

400m – Pilnmēness gaismā noskrēju situācijai atbilstošu rezultātu, un esmu ļoti priecīgs par pabeigto daudzcīņas pirmo dienu. Pirms mēneša nespēju iedomāties, ka jau varētu startēt. Varbūt nedaudz pataupīju kāju nākamajai dienai.

2. diena

Sākās ar izkāpšanu no gultas un tas bija smagi, bet tā vērts! Saņēmu sevi rokās un jutos gatavs pabeigt iesākto. Arī laika apstākļi bija krietni mainījušies, viss sākās ar saulīti un nelielu pavēju. Barjerās izskrēju tajās robežās, ko cerēju izskriet – 16.24sek. Izklausās jau smieklīgs rezultāts, bet joprojām pieņemams esošajai situācijai.

Disks – šķita, ka J. Daliņa stadionā būs iestājusies vasara. 1. metiens neizdevās kā vajag, vismaz guvu ieskaiti – 38.48m. Cerēju uz 2. metienu, bet laiks strauji mainījās, vējš atnesa lietus mākoņus un manu metienu, kas bija pieklājīgs metiens 44m robežās, vējš disku vienkārši izstūma ārā no sektora, tas iedūrās zemē aiz 40m, bet ārpus sektora. Tad sāka „gāzt kā ar spaiņiem (vispirms krusa, tad lietus)” un visi saskrējām tribīnēs, maču pārtrauca uz 20 minūtēm, man atlika 3. metiens, kurš ne pavisam nepadevās. Tagad ir laba mācība, ka nevar atlikt visu uz pēdējo metienu.

Kārts – no šī veida, kurš savulaik bija mans pamatveids, negaidīju neko, zināju, ka ne esmu gatavs lēkt un viss. Bija īss ieskrējiens, zems tvēriens un darīju ko varēju attiecīgajā situācijā. Galu galā priecīgs par rezultātu, jo pagājušajā gadā Latvijas Čempionātā tieši kārtī saņēmu nullīti. Nu jau laiks noskaidrojās, protams, sektors bija kā baseins, gaidījām, kamēr notecēs lielais ūdens. Nelielai „dušai” nebija ne vainas.

Šķēps – visi metieni gaisā, nevarēju izdomāt, kā pieturēt šķēpa asti, nenoturēju nevienu metienu, rezultāts 53.65m, tomēr nedrīkstu justies neapmierināts, jo vairāk prasīt no sevis šobrīd nevarēju. Priecājos par to, kas izdevās.

1500m – pēdējais posmiņš, vienkārši jānoskrien, šajā gadījumā, lai nākamajā rītā vēl varu arī paiet, nedaudz pataupījos, tomēr jūtami izturība pazudusi, kas ir tikai likumsakarīgi. Punktu summa 6925p. izklausās jau pieticīga Latvijas Čempionāta uzvarētājam, tomēr šoreiz ne tas bija tas svarīgākais. Ir gūta laba pieredze mačiem smagos apstākļos un gūta laba atziņa – neiespringt uz to, ko tāpat nevar izmainīt.

 

Nākošās sacensības vieglatlētikā 5.jūnijā Daugavas stadionā RĪGAS KAUSI 2012.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv