Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Džudo uzvar Kaspars Biezais
Džudo uzvar Kaspars Biezais Drukāt
Pirmdiena, 04 jūnijs 2012 09:06

04.062012.gada 2.jūnijā Viļņā (Lietuva) notika Starptautiskās džudo sacensības, kurās piedalījās vājredzīgie un neredzīgie sportisti no deviņām valstīm - Krievijas, Baltkrievijas, Alžīras, Čehijas, Somijas, Lietuvas, Indijas, Horvātijas un Latvijas.

Sacensības notika individuālajā - komandu ieskaitē.

Latviju pārstāvēja viens džudists, paralimpietis KASPARS  BIEZAIS no LSPA džudo skolas Lido, kurš svara kategorijā līdz 81 kg izcīnīja 1.vietu, atstājot 2.vietā Saulins Narunas un 3.vietā Giedrius Valeika (abi no Lietuvas).

Vīriešu konkurencē:

Svara kategorijā līdz 60 kg 1.vietā Ballebes Med Kamel no Alžīras, 2.vietā Robertas Antropikas no Lietuvas un 3.vietā Vladislavs Revenko no Baltkrievijas.

Svara kategorijā līdz 66 kg 1.vietā Lamri Sid Ali no Alžīras, 2.vietā Viktors Rudenko no Krievijas un 3.vietā Osvaldas Bareiko no Lietuvas.

Svara kategorijā līdz 73 kg 1.vietā Aleksandrs Kozlovs no Baltkrievijas, 2.vietā Jani Kolunki no Somijas un 3.vietā Marius Maželis no Lietuvas.

Sievietes sacentās absolūtajā svara kategorijā un 1.vietu izcīnīja Paivi Tolppanen no Somijas, 2.vietā palika Alžīrijas pārstāve Bouazoug Zoubida. Šo sportistu trīs cīņas notika diezgan dramatiski un dalībnieku tās vēroja ar pastiprinātu interesi. Paivi personiskais svars bija līdz 63 kg, bet viņas pretiniece ap 100 kg. Pirmajā cīņā Paivi zaudēja, bet nākamo uzvarēja. Atbilstoši noteikumiem bija jācīnās trešo reizi.

Pateicoties labai fiziskai sagatavotībai un teicamai cīņas taktikai Somijas džudiste šo cīņu uzvarēja un nopelnīja skatītāju aplausus.

Komandu vērtējumā 1.vieta Alžīrijai, 2.vieta Lietuvai. Uz 3.vietu ar vienādu punktu skaitu pretendēja trīs valstis Baltkrievija, Latvija un Somija. Tomēr 3.vietu piešķīra Baltkrievijas komandai, jo to pārstāvēja B1 grupas (neredzīgs) sportists. 4.-5.vietu dalīja Latvija un Somija.

Apsveicam Latvijas džudistu Kasparu Biezo ar uzvaru!


Pateicība Latvijas Paralimpiskajai komitejai, tās prezidentei Daigai Dadzītei, Andrim Ulmanim, Latvijas Džudo federācijai, LSPA džudistiem, Vladimiram Priedem un visiem pārējiem, kuri palīdzēja Kasparam.


Informāciju sagatavoja LSPA docents Andris Pimenovs


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv