Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA zinātniskā konference un pētnieciskās aparatūras izstāde
LSPA zinātniskā konference un pētnieciskās aparatūras izstāde Drukāt
Pirmdiena, 14 maijs 2012 19:30

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā 2012.gada 25.aprīlī notika Starptautiskā zinātniskā konference Sporta zinātnē, kuras ietvaros tika organizēta zinātniski pētnieciskās aparatūras un pētniecības metodikas izstāde.

Konferenci atklāja akadēmijas rektors, prof. Jānis Žīdens un zinātņu prorektors prof. Juris Grants. Plenārsēdes sākumā kā ļoti nozīmīgs notikums bija prof. J. Žīdena paziņojums, ka ar LSPA Senāta 2012.gada 12. janvāra lēmumu Dr.habil. paed. profesorei Ausmai Šponai ir piešķirts goda nosaukums LSPA Goda doktors par ievērojamu ieguldījumu Latvijas Sporta pedagoģijas izglītībā un zinātnes attīstībā.

Lai gan profesores A.Šponas pamata darba vieta ir Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, tomēr ilgus gadus viņa ir palīdzējusi mūsu augstskolas docētājiem, sekmējot un aktivizējot viņus zinātnisko pētījumu realizēšanā un formulēšanā. Ar mūsu docētāju dāvinātajiem ziediem rokās, cienījamā profesore pateicās visiem klātesošajiem un atklāja plenārsēdi ar ziņojumu „Humānās pedagoģijas būtība un avoti”. Ziņojums izsauca izbrīnu, cieņu un pārsteidza ar domas dziļumu, kopuma plašumu un atsevišķā skaidrību. Domāju, ka daudzi šī ziņojuma klausītāji saprata, ka sastapušies ar Latvijas pedagoģijas dižgaru, ko Indijā tauta godātu, kā „Mahatma”- dižā dvēsele.

Patīkami bija dzirdēt profesores A.Šponas augsto vērtējumu par LSPA docētāju augsto ieguldījumu sporta zinātnē. Starp viņiem olimpietis, prof. Jānis Lanka, prof. Viesturs Krauksts, prof Juris Grants, prof. Uldis Grāvītis, prof. Viesturs Lāriņš un citi.

Konferences plenārsēdēs turpinājumā saturīgi un interesanti bija prof. V.Lāriņa ziņojums „Gados vecāku cilvēku fiziskā aktivitāte Latvijā” un Dr. paed. L.Ventaskrastas ziņojums „Pielāgotās fiziskās aktivitātes pedagoģiskajā korekcijā hiperaktīvajiem sākumskolas skolēniem”.

Pēc plenārsēdes konferences dalībnieki apmeklēja LSPA Zinātniski pētnieciskās aparatūras un pētniecības metodikas izstādi „A” korpusa sporta spēļu zālē un smagatlētikas (trenažieru) zālē. Apmeklētāji ar lielu interesi varēja pārbaudīt savu fizisko kondīciju, reakciju, šaušanas māku un citas savas spējas. Pēc izstādes darbs notika sekcijās – Vieglatlētikas katedras zinātniskā konference, Augsto sasniegumu sports, Sabiedrības veselība un rekreācija, Sporta izglītība visiem.

Konferences noslēgumā visi konferences dalībnieki saņēma noteikta veida sertifikātus, bet rektors, prof. Jānis Žīdens un profesors Juris Grants pateicās visiem konferences organizētājiem, sekciju vadītājiem un dalībniekiem.

Informāciju apkopoja un fotografēja doc. Andris Pimenovs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv