Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes Latvijas Sporta muzejā būs apskatāma izstāde „No Stokholmas līdz Londonai 100”
Latvijas Sporta muzejā būs apskatāma izstāde „No Stokholmas līdz Londonai 100” Drukāt
Trešdiena, 25 aprīlis 2012 08:45

plakats_24042012

 

26.aprīlī plkst.17.00 Latvijas Sporta muzejā tiks atklāta jauna Olimpiskajām spēlēm veltīta izstāde „No Stokholmas līdz Londonai 100”.

Latvijas Sporta muzeja skatiens pievērsts Londonai, kas trīs reizes būs pulcējusi visas pasaules sportistus zem Olimpiskā karoga. Arī Latvijas olimpieši būs XXX Vasaras olimpiādes dalībnieki.

Šogad aprit 100 gadi kopš 40 Baltijas sportisti pirmo reizi startēja V Stokholmas olimpiādes spēlēs 1912.gadā.

Izstāde pavērs logu uz notikumiem, kas pirms 100 gadiem risinājās Stokholmas karaliskajā stadionā. Šeit pirmo reizi Latvijas sporta vēsturē Zviedrijas karaliskā galma pārstāvis pasniedza bronzas medaļu mūsu sportistam, stenda šāvējam Haraldam Blauam (1885-1945).

Starp trīs olimpiādes spēlēm Londonā (1908, 1948, 2012) ir vēl kāda ceturtā Londona – 1934.gada Pasaules sieviešu spēļu vieta, kurās kā vienīgā Latvijas pārstāve startēja skrejošā skolotāja Vilma Kerstena. Spēļu organizētāju nolūks bija panākt pasaules sieviešu olimpisko spēļu rīkošanu.

Varēsim aplūkot 1912.gada Olimpiādes spēļu dalībnieku apbalvojumus. Latvijas olimpisko izcilību – J. Daliņa sudraba kausus, J. Krūmiņa, V. Muižnieka, D. Kūlas,  J. Silova, D. Ozola, V. Zeļonija olimpiskās medaļas un diplomus, t.sk., I. Jaunzemes – Olimpisko spēļu čempiones diplomu, J. Lūša Triju zvaigžņu ordeni, šķēpu un sombrero. Olimpiādes spēļu piemiņas medaļas, nozīmes, programmas u.c..

Bagātīgi pārstāvēts sporta inventārs, apģērbs un apavi no senākiem laikiem līdz mūsdienām: koka un metāla šķēpi; pirmais Latvijā izgatavotais BMX velosipēds un A. Matisona BMX velosipēds; D. Ozola velosipēds, ar kuru izcīnīta bronzas medaļa Barselonā (1992); J. Krūmiņa un U. Semjonovas sporta apavi; vieglatlētu un riteņbraucēju nacionālās izlases dalībnieku tērpi; basketbola formas tērps. Kā arī 21.gadsimta ultramodernais sporta inventārs – skriešanas, basketbola un tenisa apavi, vieglākie futbola buči pasaulē; moderns peldētāju ekipējums un treniņu inventārs, kurus izstādē palīdzēja eksponēt Sporta preču izplatītājs ADIDAS Baltics SIA un SIA LATSWIM, kas Latvijā prezentē firmu TYR, FINIS, MARU, DUDA, SPEEDO lieliskos ražojumus.

Šogad Latvijas sporta sabiedrība visa gada garumā atzīmē arī Latvijas Olimpiskās komitejas 90 gadu darbības jubileju. Kāds bija ceļš līdz LOK atjaunošanai un cik stipri esam šodien pirms Londonas spēlēm? To iepazīsim izstādē.

Izstādi papildinās slaidu prezentācija ar vairāk kā 500 Latvijas olimpiešu vārdiem, uzvārdiem un olimpiskajiem sasniegumiem gan vasaras, gan ziemas spēlēs.

Muzikālās noskaņas ar jazz un latino mūzikas ritmiem radīs jaunais pianists, Mūzikas akadēmijas students Ričards Fūrs.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Olimpiskās komiteju, Latvijas Riteņbraukšanas federāciju, Latvijas Basketbola savienību, Latvijas Vieglatlētikas savienību, Latvijas Šaušanas federāciju, V. Freidenfelda Latvijas brīvās cīņas sporta klubu u.c., Sporta preču izplatītāju ADIDAS Baltics SIA un SIA LATSWIM.

R.Apine (Latvijas Sporta muzeja vadošā pētniece)
Tel.: 67225127, 26332739
Fakss: 67225127
E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv