Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

Promocijas darba aizstāvēšana 2012.gada 17.janvārī

Drukāt

2012.gada 17.janvārī plkst.12.00 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, Brīvības gatvē 333,  205.auditorijā

Uģis CIEMATNIEKS

aizstāvēs promocijas darbu Lokālās vibrostimulācijas ietekme uz spēka izpausmēm”.

 

Promocijas padomes noteiktie recenzenti :

 

1. Toivo JÜRIMÄE, Ph.D., professor (University    of Tartu, Igaunija)

2. Ženija ROJA, Dr.med., asoc.profesore (Latvijas Universitāte)

3. Jānis LANKA, Dr.paed, profesors (LSPA).

Ar promocijas darbu var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājas lapā www.lspa.lv.

 

Promocijas darba aizstāvēšana 2012.gada 17.janvārī

Drukāt

2012.gada 17.janvārī plkst.14.00 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, Brīvības gatvē 333,  205.auditorijā

Māris LESČINSKIS

aizstāvēs promocijas darbu Vispārējās, speciālās izturības un apakšdelma muskuļu attīstīšanas individualizācija svarbumbu sportā”.

 

Promocijas padomes noteiktie recenzenti :

1. Siarhei BOICHANKA, Dr.hab.paed., profesors (University of Szczecin, Polija)

2. Gundega KNIPŠE, Dr.med., profesore (LU)

3. Andris RUDZĪTIS, Dr.paed, profesors (LSPA).

Ar promocijas darbu var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājas lapā www.lspa.lv.

 

Promocijas darba aizstāvēšana 2011.gada 13.decembrī

Drukāt

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē 2011.gada 13.decembrī Inga Liepiņa aizstāvēja promocijas darbu „Līdzsvara spēju sekmēšana sporta kāpējiem” un ieguva pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta pedagoģijas apakšnozarē.

Balsošanas rezultāti: par – 13, pret – nav, nederīgu biļetenu nav.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē 2011.gada 13.decembrī Aivars Kaupužs aizstāvēja promocijas darbu „Fiziskās aktivitātes veselības veicināšanai 60 – 75 gadus veciem cilvēkiem” un ieguva pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta pedagoģijas apakšnozarē.

Balsošanas rezultāti: par – 13, pret – nav, nederīgu biļetenu nav.

 

Promocijas darba aizstāvēšana 2011.gada 13.decembrī

Drukāt

2011.gada 13.decembrī plkst.12.00 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, Brīvības gatvē 333,  205.auditorijā

Inga LIEPIŅA

aizstāvēs promocijas darbu

„Līdzsvara spēju sekmēšana sporta kāpējiem”

 

Promocijas padomes noteiktie recenzenti :

 

1. Arunas EMELJANOVAS, Ph.D., asoc.profesors (Lithuanian Academie of Physical Education), LSPA Promocijas padomes loceklis.

2. Līga PLAKANE, Dr.biol., docente (Latvijas Universitāte).

3. Ivars MUZIS, Dr.paed., profesors (RPIVA).

Ar promocijas darbu var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājas lapā www.lspa.lv.

Lasīt tālāk...
 

Kopsavilkums par III Pasaules latviešu zinātnieku kongresa sekciju „Inovācijas sporta zinātnē”

Drukāt

Kongresa sekcijas „Inovācijas sporta zinātnē” darbs 8 stundu garumā norisinājās 25.oktobrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un šajā laikā ar referātiem uzstājās 16 kongresa dalībnieki. Galvenie tematiskie virzieni – sporta izglītība, augstu sasniegumu sports un rekreācija.

Ievadā prof. Uldis Grāvītis sniedza ieskatu par sporta zinātni I un II Pasaules Latviešu zinātnieku kongresu ietvaros. Kongresa dalībnieku klausītāju vidū bija dalībnieki no citām augstskolām, kā arī dažādu nozaru interesenti.

Lasīt tālāk...
 

Apvienotais Pasaules latviešu zinātnieku III kongress un Letonikas IV kongress „Zinātne, sabiedrība un nacionālā identitāte” Rīgā, 2011. gada 24.-27. oktobrī

Drukāt

PLZK

Apvienotais Pasaules latviešu zinātnieku III kongress un Letonikas IV kongress „Zinātne, sabiedrība un nacionālā identitāte” Rīgā, 2011. gada 24.-27. oktobrī. Kongresa goda patronese: Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Latviešu biedrība ielūdz visus zinātniekus un interesentus piedalīties Apvienotajā Pasaules latviešu zinātnieku III un Letonikas IV kongresā.

Kongress norisināsies Rīgā, no 24. līdz 27. oktobrim un tā ietvaros notiks vairākas plenārsēdes, darbosies 45 dažādu zinātņu nozaru sekcijas, kā arī tiks aplūkots valsts pētījumu programmu ietvaros paveiktais.

Kongresā mērķi ir apkopot sasniegumus zinātnē aizvadīto gadu laikā, veicināt sadarbību ar ārzemēs strādājošiem zinātniekiem, stiprināt saites ar politiķiem un sabiedrību, informējot par zinātnes sasniegumiem un problēmām. Un ne mazāk svarīgi – organizatori cer, ka kongress kļūs arī par zinātnieku svētkiem, kuru mums tā pietrūkst ikdienā.

Visi laipni aicināti piedalīties konkgresa sekcijā "Inovācijas sporta zinātnē", kas norisināsies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā!


Pielikumā:

  1. Kongresa dienas kārtība Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (pdf)
  2. Visa kongresa dienas kārtība (pdf)
 

Foto reportāža no LSPA 90 gadu jubilejas Starptautiskā Zinātniskās konferences sporta zinātnē

Drukāt

Foto reportāža no LSPA 90 gadu jubilejas Starptautiskā Zinātniskās konferences sporta zinātnē

Lasīt tālāk...
 

LSPA 90 gadu jubilejas Starptautiskā Zinātniskā konferences sporta zinātnē programma

Drukāt

jubilejas_logo

 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
LSPA 90 gadu jubilejas Starptautiskā Zinātniskā konference sporta zinātnē:

2011.gada 5. septembrī
Brīvības gatve 333. Rīga
Konferenču zāle (216.auditorija)

Lasīt tālāk...
 

Kā uzvarēt gudri

Drukāt

2011.gada 27.maijā žurnālā „Sports” Nr.10(235) publicēta mērķstipendijas piešķiršanas komisijas priekšsēdētāja, LSPA zinātņu prorektora prof.J.Granta intervija „Kā uzvarēt gudri”.

5-Grants-GAUDEAMUS- 06690 gadus māca uzvarēt! Ar šādu devīzi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija sagaida savu rudenī svinamo jubileju. Kā uzvarēt, velti nešķiežot spēkus? To zina tikai gudrie. Bet ne tikai čempioniem un pasaules rekordiem nepieciešams sporta zinātnes atbalsts.

Tās ietekmes sfēra ir daudzkārt plašāka, jo uzvaras cilvēkam jāizcīna ne tikai sacensībās. Divarpus gadus LSPA strādā jauna vadības komanda. Profesoram Jānim Žīdenam kļūstot par rektoru, LSPA zinātņu prorektora amatu ieņēma Juris Grants (Dr. paed.), kurš gandarīts, ka apguvis trīs sporta pedagoģijas sistēmas — padomju, ASV un Skandināvijas, kuras tagad var apvienot vienā. Sports iztaujā Juri Grantu par LSPA iespējām mācīties uzvarēt gudri.
— Kas ir sporta zinātnes balsts?
— Augstskolas mācībspēki ar saviem studentiem. Pēc likuma pasniedzējam ceturtā daļa darbalaika jāvelta pētnieciskajam darbam.
— Viņi tā dara?
— Neapšaubāmi. Mūsu augstskolas moto — uz inovācijām balstīta izglītība. Ja nav pētniecības, nav arī inovāciju. Otra mūsu nostādne — studiju darbs kopā ar zinātnisko darbu. Pasniedzēji savus pētījumus integrē mācību procesā. Trešais — atvērta un radoša studiju vide.

Lasīt tālāk...
 

Mūžizglītības pārrobežu kapacitātes paaugstināšana

Drukāt

Ielūdzam Jūs uz projekta noslēguma konferenci „Mūžizglītības pārrobežu kapacitātes paaugstināšana” šī gada 3. jūnijā plkst. 9:30 Ventspils Augstskolā, B1 auditorijā, Inženieru ielā 101, Ventspilī.

Konference ir aktuāla ikvienam, kas vēlās vairāk uzzināt par:

  • Mūžizglītības politiku
  • Prasmju atzīšanas metodiku
  • Mūžizglītības lomu uzņēmējdarbībā
  • Inženierzinātņu apmācība lomu mūžizglītībā
  • Pārrobežas e-apmācības stratēģijas realizēšanu.

Ja vēlaties vairāk uzzināt kā dzīves laikā uzkrātās zināšanas pārvērst kredītpunktos un par citām ar mūžizglītību saistītām aktuālām tēmām, tad Jums noteikti jāpiedalās.

Lasīt tālāk...
 
23 lapa no 25
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

Autorizēšanās forma

Šī ir autorizēšanās forma LSPA iekštīklam. Problēmu gadījumā rakstiet uz Janis.Nicmanis@lspa.lv.Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Sadarbības partneri

Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv