Studijas

Gūst idejas ziemas nodarbībām brīvā dabā

Drukāt

133095881180056Madonā, Smecrsils 2012.gada 28., 29. februāris Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija sadarbībā ar Telemarka universitāti (Høgskolen i Telemark, Notodden, Norvēģija) un Latvijas Rekreācijas izglītības asociāciju organizēja Pirmsskolas sporta skolotāju semināru. Lektori :  no  Telemarka universitātes (Norvēģija) prof. Nils Sverre Haug un  LSPA prof. Juris Grants, asoc. prof. Ivars Kravalis, doc. Inta Bula-Biteniece piedāvāja idejas un praktiskus padomus fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ziemā pirmsskolā un notika praktiskās nodarbības uz slēpēm.  Skatīti Video materiāli par norvēģu slēpošanas skolu un skolotāju personīgās pieredzes apmaiņa.

Lasīt tālāk...
 

LSPA studentes Vitas Farafonovas vizīte Baltkrievijas Valsts fiziskās kultūras universitātē

Drukāt

Baltkrievijas Valsts fiziskās kultūras universitāte 2011.gada 24. un 25.novembrī organizēja Starptautisku praktiskas ievirzes semināru jāšanas sportā. Seminārā piedalījās vadošie speciālisti jāšanas sporta jomā no Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas un Turcijas. Tas bija grandiozs, izglītojošs notikums Baltkrievijā treneru kvalifikācijas paaugstināšanai. Kā galvenais semināra viesis un treneris bija Sensers Kens - Turcijas titulētākais sportists un nacionālās konkūra komandas loceklis, vairākkārtējs kausu ieguvējs. Kena kungs novadīja divu dienu semināru Baltkrievijas sportistiem, treneriem un vairāku Austrumeiropas augstskolu viesiem, kuru vidū bija arī mūsu akadēmijas 4.studiju gada studente Vita Farafonova. Semināra ietvaros notika praktisko jautājumu apspriešana, kļūdu labošana, bezgalīga viedokļu apmaiņa nepiespiestos apstākļos – lūk nepieciešamie teicamas mācīšanas elementi jāšanas sportā!

Lasīt tālāk...
 

Rekreācijas specializācijas (3.,4.k.) studentu mācību brauciens, studiju kursā „Āra aktivitātes”

Drukāt

Rudenīgajā 17.novembra rītā, rekreācijas specializācijas (3.,4.k.) studenti devās mācību braucienā, studiju kursa „Āra aktivitātes”, ietvaros, uz ūdens tūrisma attīstības centru „Bāka”, kas atrodas Rēzeknes rajonā, Lubāna ezera krastā, lai ieklausītos pieredzē par rekreācijas centra darbību, pakalpojumu paketes izveidi, klientu piesaisti, administratīvo darbu un rekreācijas speciālista lomu rekreācijas centrā.

Ceļš no Rīgas līdz minētajam ūdens tūrisma centram ir ļoti tāls, tāpēc, rīta rosmei, rīta pusē izstaigājām 800m garo Teirumnieku purva taku, iepazināmies ar Nagļu pilskalnu un vecāko skolu...

Lasīt tālāk...
 

Atskats par rudenīgo pārgājienu

Drukāt

22. un 23. oktobrī 3. kursa rekreācijas specializācijas studentu vadīti, izstaigājām Kalnciema apkārtni.  Pirmajā dienā pabijām, Rīgā Barona ielā esošā sieviešu klostera, filiālē. Tā ir ar vairāk kā gadsimtu garu vēsturi, sieviešu klosterī ir savākta liela ikonu kolekcija. Klosteris ir atvērts apmeklētājiem, svētceļotājiem un potenciālajiem iemītniekiem. Pēc tam gājām pa meža ceļiem uz stigām, gar briežu audzētavas aplokiem- pa īsāko ceļu uz Kalnciema skolu, neaizmirstot, ka šajā apkārtnē 1. Pasaules kara laikā norisinājās kaujas. Pārgājiens notika BJC "Rīgas Skolēnu pils" sporta tūristu treneru origanizētā pārgājienu konkursa ietvaros. Vakarā visas dalībkomandas prezentēja savu maršrutu un stāstīja, kas nākamajai dienai padomā. Mūsu grupa atpakaļ skolā neatgriezās, bet jau no rīta, pametuši naktsmītni, gājām uz Ziemassvētku kauju muzeju un tālāk uz Ložmetējkalna skatu torni. Pie skatu torņa kurinājām ugunskuru un sildījām līdzpaņemtās desas un siermaizītes.

Lasīt tālāk...
 

Slovākijas valdības stipendijas 2011./2012.akadēmiskā gada pavasarim un 2012./2013.akadēmiskā gada rudens semestrim

Drukāt

Slovākijas valdība aicina Latvijas augstskolu studentus, pētniekus, mācībspēkus pieteikties uz Slovākijas stipendijām, lai studētu, veiktu pētniecības darbu vai radītu mākslas darbus Slovākijā 2011./2012.akadēmiskā gada pavasara semestrī vai 2012./2013.akadēmiskajā gadā.

Uz šim stipendijām var pieteikties Latvijas augstskolu:

  • vecāko kursu studenti uz 1–2 semestriem studijām;
  • doktorantūras studenti uz 1–12 mēnešiem studijām;
  • augstskolu pasniedzēji uz 1–12 mēnešiem, lai lasītu lekcijas vai veiktu pētniecības darbu;
  • pētnieki vai mākslinieki uz 1–2 mēnešiem, lai lasītu lekcijas vai veiktu pētniecības darbu, vai radītu mākslas darbus.

Sipendijai jāpiesakās tiešsaistē Slovākijas Akadēmiskās informācijas aģentūras mājas lapā: http://www.scholarships.sk, dokumenti jānosūta arī pa pastu.

 

Par uzņemšanu neklātienes nodaļā

Drukāt

Uzņemšana NEKLĀTIENES NODAĻĀ otrā līmeņa profesionālā studiju programmā „IZGLĪTĪBAS UN SPORTA DARBA SPECIĀLISTS” notiek no 1.-30.septembrim (uzņem studentus, kuri ir ieguvuši akadēmiskā bakalaura grādu sportā).

Sesijas sākums 2011.gada 10.oktobrī.

 

Maģistrantu rekreācijas pasākumi 2010./2011. studiju gadā

Drukāt

SLĒPOJUMS UZ GAIZIŅU

25.-26. februārī LSPA 1. kursa maģistranti, rekreācijas studiju studenti devās divu dienu slēpojumā Ērgļi – Braki - Ērgļi; Ērgļi – Gaiziņkalns, 12 cilvēku sastāvā no kuriem 3 bija pasniedzēji (D. Krauksta, J.Grants, I. Kravalis).

Ērgļos 25. februāra vakarā pasākuma dalībnieki atsvaidzināja savas iemaņas uz slēpēm, dodoties nakts slēpojumā Ērgļi – Braki – Ērgļi. Pēc agrām vakariņām grupa devās ceļā saulei rietot, bet jau pēc nepilnas stundas - pilnīgā tumsā grupa sasniedza Brakus. Nakts slēpojuma mērķis bija pārbaudīt slēpošanas inventāru, atrast optimālo ātrumu, un savu vietu slēpotāju kolonnā. Taču nometnes dalībnieki paguva arī ko citu – izbaudīt zvaigžņotu nakti, sajūtu, kad aukstums kniebj vaigā, pie kājām vizuļojošo sniegu un tālumā dzirdamās suņu rejas.

26. februārī pēc vieglām brokastīm visa grupa devās slēpošanas pārgājienā uz Gaiziņkalnu. Visi bruņojušies ar mugursomām, kurās līdzi tika ņemts viss nepieciešamais, lai veiksmīgi sasniegtu galamērķi. Pārgājiena Maršruts : Ērgļi -Brāļu Jurjānu muzejs -Kāla ezers – Vestiena-Gaiziņkalns. Kopējais maršruta garums ~25km. Maršruta ceļš vijās pa Vidzemes augstienes dabas skaistākajām, ainaviskākajām vietām. Slēpošanas pārgājiena laikā radās jaunas atziņas, patriotiskas sajūtas, pozitīvas emocijas no dabas ainavām kā arī pa laikam tika kopīgi uzdungots pa dziesmiņai. Slēpojums izveidojās laikietilpīgs, taču vēl saulei nenorietot visiem slēpojuma dalībniekiem izdevās sasniegts galamērķi – Gaiziņkalna virsotni, kur šis fakts tika iemūžināts fotogrāfijās. Pārgājiens tika noslēgts netālu esošajā „Lido” kalna pakājē, kur tika ieturētas vakariņas pārrunājot dienā gūtās emocijas un piedzīvojumus. Dodoties atpakaļceļā uz Rīgu tikai slēpojuma organizatoriem atradās spēki vēl pārrunāt pārgājiena nianses, pārējie dalībnieki spēkus steidzās atgūt saldā miegā...

Lasīt tālāk...
 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

Autorizēšanās forma

Šī ir autorizēšanās forma LSPA iekštīklam. Problēmu gadījumā rakstiet uz Janis.Nicmanis@lspa.lv.Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Sadarbības partneri

Reklāmkarogs

Vārda dienas

Agris, Agrita

Reklāma


Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv