Uz sākumu Aktualitātes Studijas Gūst idejas ziemas nodarbībām brīvā dabā
Gūst idejas ziemas nodarbībām brīvā dabā Drukāt
Otrdiena, 13 marts 2012 11:27

133095881180056Madonā, Smecrsils 2012.gada 28., 29. februāris Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija sadarbībā ar Telemarka universitāti (Høgskolen i Telemark, Notodden, Norvēģija) un Latvijas Rekreācijas izglītības asociāciju organizēja Pirmsskolas sporta skolotāju semināru. Lektori :  no  Telemarka universitātes (Norvēģija) prof. Nils Sverre Haug un  LSPA prof. Juris Grants, asoc. prof. Ivars Kravalis, doc. Inta Bula-Biteniece piedāvāja idejas un praktiskus padomus fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ziemā pirmsskolā un notika praktiskās nodarbības uz slēpēm.  Skatīti Video materiāli par norvēģu slēpošanas skolu un skolotāju personīgās pieredzes apmaiņa.

Semināra "Slēpošana un ziemas aktivitātes pirmsskolā" Madonas sporta bāzē "Smeceres sils" rīkotajās teorētiskajās nodarbībās runāja gan angļu, gan latviešu valodā, bet, atrodoties uz slēpēm brīvā dabā, valoda bija internacionāla - kustību prieks.

Divas dienas - 28. un 29. februārī - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar Telemarka universitāti Zviedrijā un Latvijas Rekreācijas izglītības asociāciju Madonā rīkoja pirmsskolas sporta skolotāju semināru. Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" Madonā bija ieradušās pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolas skolotājas no Vidzemes un Rīgas, pavisam auditorijā - 23 ziemas sportā ieinteresēti pirmsskolas pedagogi no Ropažiem, Cēsīm, Rankas, Iecavas un citām vietām.
Teorētiskās nodarbības vadīja trīs mācībspēki no LSPA - profesors Juris Grants, asoc. prof. Ivars Kravalis, doc. Inta Bula-Biteniece, bet praktiskās - vieslektors, profesors no Telemarka universitātes Norvēģijā - Nils Sverre Haugs. Tika iepazīti videomateriāli par norvēģu slēpošanas skolu, jo mēdz teikt, ka Norvēģijā bērni jau "piedzimst uz slēpēm". Norvēģijas profesors rādīja savu grāmatu, bet Juris Grants iepazīstināja ar izdevumu "Mācīsimies slēpot" angļu valodā.

Kad tika vaicāts profesoram no Norvēģijas, ko slēpošana nozīmē viņa dzīvē, viņš atklāja, ka slēpoša¬nas apmācībām veltī jau 40 gadu, vada kursus un slēpošana ir liela viņa dzīves daļa. — Bērnus var radināt pie kustībām ziemā, sākt ieinteresēt slēpošanā caur rotaļām un atrakcijām jau no trīs gadu ve¬cuma, — uzskatu pauda Nils Sverre Haugs. Viņaprāt, ir tikai jādarbojas, jāļauj bērniem pašiem iepazīt slē¬pes, ieinteresēšanā jāsadarbojas gan vecākiem, gan bērnudārziem. Arī atsauksmes par slēpošanas iespējām Madonā bija ļoti labas, un profesors atklāja, ka varētu te pavadīt vēl pāris dienu, ja nebūtu jādodas prom.
Idejas un praktiski padomi fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ziemā pirmsskolā noderēs bērnu iesaistīšanai slēpošanā. Uz jautāju¬mu "Kā vērtē nodarbības?" Rankas pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" skolotāja Evija Dapševiča atbildēja: — Tās vienkārši bija brī¬nišķīgas. Patika nodarbības uz kal¬niņa, kad viss tika pasniegts nevis klasiskā pedagoģiski stingrā stilā, bet gan kā spēle, kā rotaļa. Nevis pārlieka nopietnība, bet prieks, brīvība un jautrība. Pati sen nebiju slēpojusi, arī tāpēc patika. Mūsu bērnudārzam ir sagādātas slēpes, bet tās netika izmantotas, jo nebija pārliecības, kā un ko ziemā labāk darīt. Tagad — idejām pilna galva, atliks tikai darboties.
— Papildināju zināšanas, guvu daudz ideju darbam ar bērniem, satikos ar kolēģiem, — semināru vērtēja pirmsskolas izglītības iestādes "Annele" skolotāja Liene Kukule no Ropažiem. "Anneles" bērni slēpo jau otro ziemu. Nesen skolotāja vadījusi arī atklāto nodarbību, kas veltīta ziemas aktivitātēm, kur apguva slē¬pošanu gan taisnē, gan kāpjot kalnā, spēlēja hokeju, meta ripu vārtos, vizinājās ar ragaviņām. Bērniem patīk nodarbības svaigā gaisā.
Arī mūsu novadnieks, LSPA profesors Juris Grants ar slēpošanu ir uz "tu": — LSPA ar Telemarka universitāti Norvēģijā ir izveidoju¬sies laba sadarbība. Slēpošanai un ziemas aktivitātēm ziemā profesors Nils Sverre Haugs ir viens no piere-dzējušākajiem un zinošākajiem sko¬lotājiem. Viņš strādā ar pirmsskolas skolotājiem un vada šādus kursus. Pagājušajā gadā, kad ar kolēģi satikāmies Tartu universitātē, nolē¬mām, ka būtu labi uzsākt apmācības pirmsskolas sporta skolotājiem, lai viņi būtu radošāki, lai atrastu veidus, kā pieradināt bērnus pie ziemas sporta veidiem. Daudz esam darījuši mēs paši, LSPA mācībspēki, bet Nils Sverre Haugs vēl parādīja klāt jaunas rotaļas.

MADONAS REĢIONĀLAIS LAIKRAKSTS „STARS” IVETA ŠMUGĀ


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

Autorizēšanās forma

Šī ir autorizēšanās forma LSPA iekštīklam. Problēmu gadījumā rakstiet uz Janis.Nicmanis@lspa.lv.Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Sadarbības partneri

Reklāmkarogs

Vārda dienas

Aleksejs, Aleksis

Reklāma


Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv