Uz sākumu Aktualitātes Sporta aktualitātes LSPA VĪRIEŠU UN SIEVIEŠU BASKETBOLA KOMANDAS IZCĪNA ČEMPIONU TITULU LATVIJAS UNIVERSIĀDĒ
LSPA VĪRIEŠU UN SIEVIEŠU BASKETBOLA KOMANDAS IZCĪNA ČEMPIONU TITULU LATVIJAS UNIVERSIĀDĒ Drukāt
Ceturtdiena, 10 maijs 2018 12:04

31961419 1253794188085911 2904353895981514752 oPar šā gada Latvijas 28. Universiādes turnīra „Studentu basketbola trakums 2018” sieviešu un vīriešu turnīra čempioniem kļuvušas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) komandas, kuras sacensībām sagatavoja Sporta spēļu katedras docētāji Andris Spunde un Jānis Rimbenieks.

Vīriešu grupas turnīrā sacentās 4 augstskolas: Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), LSPA, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Banku Augstskola (BA). Diemžēl, pirmajā sacensību dienā no turnīra diskvalificēja BA, kas uz turnīru neieradās. Visās cīņās nepārspēti palika LSPA basketbolisti, kas ar rezultātu 73:69 uzvarēja RSU puišus, bet ar 81:72 RTU komandu. Savā starpā otrās vietas ieguvēju noskaidroja RSU un RTU komandas. Šajā duelī pārāka bija RSU komanda, kas pārspēja RTU par 9 punktiem (76:67) un izcīnīja sudraba medaļas. Bronzas medaļas kaklā kāra RTU vīriešu komanda.

IMG 7328

LSPA VĪRIEŠU  BASKETBOLA  KOMANDA: Kristaps Druva, Kaspars Zālītis, Artis Šulcs, Edgars Kuks, Mārtiņš Kanenieks, Māris Pļavenieks, Ēriks Liepa, Edgars Burkevics, Reinis Ščerbinskis, Rihards Rusanovs, Jēkabs Bitenieks, Elvis Lapiņš. Treneris: docents Jānis Rimbenieks.

Turnīrs vīriešiem šogad risinājās no 5. - 6.maijam "Meža skolas" basketbola zālē.

Sieviešu grupas turnīrā medaļas dalīja 3 augstskolu komandas - LSPA, RTU, RSU. Vietu sadalījums dāmām ir identisks vīriešu grupas sadalījumam. Turnīrā nepārspētas izrādījās LSPA basketbolistes, kas pārliecinoši uzvarēja RTU komandu (88:38) un sīvā cīņā RSU komandu (94:83). Sudraba medaļas izcīnīja RSU, bronzu - RTU meitenes.

IMG 7810

LSPA SIEVIEŠU  BASKETBOLA  KOMANDA: Marita Puļļa, Līva Kārkliņa, Agate Leja, Arnita Ramata, Ance Aizsila, Amanda Sorokina, Kintija Hofmane, Ilze Ādamsone, Anete Pirktiņa, Ieva Krastiņa, Kate Krēsliņa, Diāna Mihele. Treneris: asociētais profesors Andris Spunde.

Turnīrs sievietēm risinājās 6.maijā – LSPA sporta spēļu zālē.

Sacensību rezultāti pieejami ŠEIT

Sieviešu turnīra foto ŠEIT

Vīriešu turnīra foto ŠEIT

Turnīra organizatori- “Studentu basketbola līga” sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību, atzīst, ka ir pārsteigti par zemo komandu pārstāvniecību turnīrā, salīdzinājumā ar citiem gadiem. Tādēļ pieņemts lēmums  Latvijas 29. Universiādes basketbola turnīru organizēt septembrī, ļaujot augstskolu komandām pārbaudīt savus spēlētājus un iesildīties pirms sev nozīmīgiem turnīriem un līgām.